شما اینجا هستید: خانهورزشاشك‌ها و لبخندها به بهانه‌ی بازي‌هاي تيم ملي در جام جهاني

اشك‌ها و لبخندها به بهانه‌ی بازي‌هاي تيم ملي در جام جهاني

سه شنبه, 12 تیر 1397 ساعت 10:16 شناسه خبر: 3655 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

شهین پاپی/سیمره: اين جام 2018 فارغ از نتيجه‌ی بازي باعث شد، مردم ايران بيش‌تر خودشان را باور كرده، در عین حال موجب افزایش صميميت چشم‌گیر در بين مردم كشور شود. در بازي اول با مراكش كه پيروز شديم و بهانه‌اي شد تا مردم شادي کنند و انواع جوك‌ها را نیز بسازند. انصافاً درساخت جوك‌ها مهارت خاصي در بين ما ایرانیان وجود دارد.

 

اما‌ بازي دوم هم خوبي‌هاي خاص خودش را داشت، نود دقيقه تلاش يوزهاي ايراني بسيار ستودني بود. از تلاش‌هاي دروازه‌بان خوب و غیرتمندمان‌مان علی‌رضا بیرانوند گرفته تا لايي اميري به پيكه و دیگر صحنه‌هایی که سایر دلاورمردان ایرانی خلق کردند، همه صحنه‌هاي زيبايي بودند كه در زمین مستطیلی سبز خلق شدند.
از دیگر رفتارهای خوشایند که می‌تواند درسی باشد برای مسئولان سخت‌گیر نسبت به زنان که بیش از نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می‌دهند، حضور ‌زنان ‌و ‌تما‌شاي  فوتبال در  ورزشگاه آزادي بود كه تصاوير متعددي از آن در فضاي مجازي منتشر شد. اين هم از اتفاقات بسیار مثبت مربوط به فوتبال ایرانی بود که رخ داد، چرا که  سال‌هاست زنان اين مطالبه را داشتند اما هیچ‌گاه محقق نشده بود.
تحقق اين امر نشان داد كه برای حضور زنان در وزشگاه‌ها نباید نگران بود، زيرا زنان در ورزشگاه حضور پیدا کردند و اتفاق غیرمنتظره‌ای نيفتاد كه مانعي براي ادامه‌ی حضورشان براي تماشاي مسابقات باشد (مسئله‌ای که مخالفان ورود زنان به ورزشگاه‌ها به‌شدت از آن نگران بودند)
اشك‌ها و لبخندهای دختران در تماشاي بازي‌ هم‌‌پای مردان  و جوانان ایران‌زمین فقط و فقط موجب تقويت هويت ملي ما شد كه برای هر جامعه‌ای لازم و به‌خصوص نیاز امروز جامعه‌ی ماست.
همه‌ی مردم ما در صعود تیم ملی و نتایج رضایت‌بخش آن تا به امروز در اين جام‌جهاني نقش داشتند. به‌طوری که رضايت عمومي را مي‌توان در چهره‌ی همه‌ی مردم مشاهده كرد باید این وحدت و هم‌دلی را قدر بدانیم و در تقویت آن بکوشیم.
سخن پایانی این که مردم ما ديگر لازم نيست طرف‌دار تيمي غيرتيم ملی ایران باشند، چرا که چیزی از دیگر تیم‌های مطرح جهان با ستاره‌های بی‌شمار و هزینه‌های میلیارد یورویی، کم ندارد.
كاش اين‌‌ جام‌جهاني تمام‌ نشود و ‌اين خوش‌حالي‌ها به صورت‌ عمومی که مدت‌هاست به‌خاطر مسائل مختلف از جمله مشکلات اقتصادی کام مردم ایران را تلخ نموده است، همواره استمرار داشته و به بهانه‌هاي مختلف دركشور ماندگار شود.

*فعال فرهنگی

*چاپ شده در سیمره 455(4 تیرماه 97)

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004