شما اینجا هستید: خانهورزشجدال نابرابر را سپاهان برد!

جدال نابرابر را سپاهان برد! مطلب ویژه

سه شنبه, 09 مهر 1398 ساعت 09:34 شناسه خبر: 4627 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تیم خیبر خرم‌آباد تیم خیبر خرم‌آباد سیمره

سیمره/رضا طولابی: در مرحله‌ی یک شانزدهم نهایی جام حذفی باشگاه‌های کشور، عصر هشتم مهرماه، خیبر خرم‌آباد در ورزشگاه خانگی و در شرایطی که از حمایت ۱۰ هزار نفر هوادار لرستانی پشتش گرم بود، با ۳ گل در مقابل سپاهان اصفهان شکست خورد.

 

پس از سال‌ها قهر تماشاگران با ورزشگاه تختی خرم‌آباد، این بار ۱۰ هزار نفر از هواداران پرشور لرستانی از گوشه و کنار لرستان خود را به ورزشگاه رساندند، تا از نزدیک نظاره گر دیدار سپاهان و خیبر باشند.
از ابتدای بازی با سوت هادی حاج ابایی قاضی یاسوجی، همان‌طور که قابل پیش‌بینی بود، نبض بازی در اختیار سپاهانی‌ها قرار گرفت. خیبری‌ها با تجمع در زمین خودی و یارگیری فشرده با مهدی کیانی، قصد بستن فضاها و مانع از بازی‌سازی کیانی بازیکن‌ لرتبار سپاهان را داشتند، تنها ۱۰ دقیقه از آغاز بازی گذشته بود، که مرتضی منصوری با ضربه‌ای روی پا دروازه‌ی خیبر را گشود تا سکوتی سرد بر ورزشگاه حاکم شود.

در ادامه خیبری‌ها با دوندگی فراوان، در تلاش برای بستن بازی و دل به ضد حملات بسته بودند. تاکتیک کادر فنی خیبر برای قطع ارتباط مهدی کیانی کاپیتان پلی میکر سپاهان با خط حمله به خوبی انجام شد. کیانی آن‌قدر در میانه‌ی میدان تحت فشار یارگیری من تو من قرار گرفت که ۲۰ دقیقه‌ی آخر نیمه‌ی اول را به زمین خودی رفته و در دفاع وسط بازی کرد.
سجاد بازگیر وینگر سمت راست خیبر، در چند تک موقعیت با حرکات تکنیکی خود، خطرساز ظاهر شد، اما خیبری‌ها در فاز هجومی کم‌تعداد بودند.
نیمه‌ی دوم بازیکنان خیبر با اعتماد به نفس بالاتر پا به میدان گذاشته و از آن لاک دفاعی محض بیرون آمدند.
 مهرداد خادمی، سرمربی خیبر با چند تعویض به‌خصوص با ورود حسن نعمتی در فاز حمله، بسیار بهتر ظاهر شد اما سپاهان گردن‌کلفت با بازیکنان گران‌قیمت و باتجربه مالک مطلق توپ و میدان بود.

اگر منطقی بخواهیم عیار دو تیم را مقایسه کنیم، همین یک نکته کافی است که: مبلغ قراردادهای بازیکنان خیبر بین یک تا سه میلیون به صورت ماهیانه و حداقل‌ترین مبلغ قرارداد بازیکنان سپاهان ۵۰۰ میلیون تومان و حداکثر نزدیک به یک و نیم میلیارد تومان است. جدالی نابرابر از نظر امکانات و تشکیلات حرفه‌ای و صرف بودجه‌ی هنگفت، با ۳ گل به سود سپاهان اصفهان رقم خود. فارغ از نتیجه بازیکنان جوان خیبر با تمام وجود بازی کرده و هر آن‌چه در توان داشتند رو کردند. خیبر با کسب شش امتیاز از دو بازی اول فصل لیگ دو، امیدوار کننده ظاهر شده است.


*عکس: از کامین ملکی

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004