چاپ کردن این صفحه

گزارش تصویری آبشار وارک / عکس‌: آبتین رستمی مطلب ویژه

یکشنبه, 07 شهریور 1395 ساعت 10:35 شناسه خبر: 2179 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
seymare seymare

آبشار وارک درغرب گردنه‌ی نوژیان، بخش پاپی در جنوب شرقی خرم‌آباد قرار دارد و یکی از زیباترین آبشارهای کشور است. فاصله آن تا شهر خرم‌آباد حدود ۶۰ کیلومتر است.

 

سرچشمه‌ی آبشار یک صخره‌ی سنگی است و پس از طی حدود ۱۵ متر از صخره دوم فرو ریخته و آبشار دوم را به وجود می‌آورد. آبشار وارک در نزدیکی آبشار نوژیان قرار دارد. در فصل کم آبی ارتفاع قسمت اول ۷ متر با عرض حدود ۱۲ متر و قسمت دوم ۱۵/۵ متر با عرض ۵/۵۶ متر یکی از زیباترین منظره‌ها را در این منطقه می‌توان دید. حداکثر ارتفاع آن به ۵۷ متر می‌رسد و عرضی معادل ۵۰ متر را در بر می‌گیرد.

اطراف این آبشار پوشیده از درختان، بلوط، گلابی وزالزالک است.

فاصله آبشار از سه راهی پلیس راه خرم‌آباد بروجرد چهل کیلومتر است. اگر از پلیس راه حدود 14 کیلومتر در جاده کمربندی خرم‌آباد به سمت جنوب بروید، به یک سه راهی خواهید رسید که تابلوی راهنمای آبشار نوژیان در سمت مقابل جاده نصب شده است که برای رسیدن به آبشار وارک از همین جاده استفاده می‌شود.

 پس طی مسافتی به یک سه راهی می‌رسید که اگر  به سمت مشرق ( دست چپ ) بپیچید به آبشار نوژیان میرسید  و اگر بسمت مغرب ( دست راست) بپیچید به آبشار زیبای وارک میرسید ، جاده پس از طی چند کیلومتر کوهستانی می شود. این مسیر طبیعتِ جنگلی دارد و مملو از درختان بلوط است.

11 کیلومترمانده به آبشار جاده شوسه میباشد که 5 کیلومتر انتهای مسیر را نمی توان از ماشین استفاده کردوبرای رسیدن به آبشار و دیدن گوشه ای از خلقت زیبای خداوند رنج پیاده روی را باید به جان خرید.

آبتین رستمی عکاس جوان سیمره، روز جمعه پنجم شهریور ماه 95 گوشه‌هایی از زیبایی‌های آبشار وارک را با دوربین خود ثبت  کرده‌است. چند تصویر بکر و زیبا را با هم مشاهده می‌کنیم:

 

 

1 نظر