شما اینجا هستید: خانهگزارش

سیمره/ گروه گزارش : آیین تجلیل از خادمان نشر استان لرستان صبح روز پنج‌شنبه(سی‌ام آبان ماه 98) در سالن اجتماعات شهید آوینی خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش سیمره، در این همایش که با حضور ثمینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان و مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان برگزار شد، از ناشران و نویسندگان لرستانی تجلیل شد. 

ناشرانی چون سیدیدالله ستود مدیر انتشارات شاپورخواست، رضایی مدیر انتشارات اردی‌بهشت جانان و ... حضور داشتند و از آن‌ها تجلیل و قدرانی به عمل آمد. هم‌چنین از نویسندگان بومی و پیش‌کسوتی چون علی‌مردان عسکری‌عالم، اسحاق عیدی، دکتر حسن مهرداد، نادر آزادبخت و.... قدر دانی و تجلیل شد.

شهرام شرفی/ سیمره: با حضور محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، چند پروژه زیرساختی در بخش کشاورزی لرستان به بهره‌برداری رسید.

پنج‌شنبه، 23 آبان‌ماه، با حضور محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، سیدموسی خادمی، استاندار لرستان، عبدالرضا بازدار، رییس جهاد کشاورزی لرستان و برخی دیگر از مقامات، چند پروژه‌ی زیرساختی ـ تولیدی کشاورزی، باغداری و شیلات در استان لرستان به بهره‌برداری رسید.

طبیعت یک سمفونی است، همه‌ی چیزهایی که در آن وجود دارد فراز و فرود است.(ویکتورهوگو)

ساعت 7 صبح روز جمعه19 مهرماه تدارک دیدار یکی از پدیده‌های بکر ژئوتوریستی لرستان و ایران به همت گروه گردشگری خرم‌افلاک خرم‌آباد و با مدیریت و قافله‌سالاری فاضل ارجمند جناب حسن حسینی آغاز گردید.

با معرفی برترین‌ها؛ بیست‌ودومین جشنواره‌ی قصه‌گویی لرستان به کار خود پایان داد/

معاون اقتصادی استانداری لرستان: بهترین روش برای توسعه‌ی جامعه استفاده از سازو کارهای فرهنگی است/

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجونان لرستان : جشنواره‌‌ی منطقه‌ای قصه‌گویی در لرستان برگزار می‌شود/

 

بیست‌ودومین جشنواره‌ی قصه‌گویی استان لرستان شامگاه دو‌شنبه پانزدهم مهرماه 98 در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجونان لرستان به کار خود پایان داد.

به گزارش سیمره، مرحله‌ی استانی بیست ودومین جشنواره‌ی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان صبح روزدوشنبه 15 مهرماه با حضور 35 قصه‌گو در خرم‌آباد آغاز شد.

سیمره/ گروه گزارش: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان: برای رهای از خشک‌سالی‌ باید به سمت منابع تامین آب مطمئن برویم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت:«سه مجتمع آبرسانی در شهرستان‌های خرم‌آباد و دلفان با اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیارد ریال افتتاح شد.»

علی‌رضا کاکاوند در آیین افتتاح سه مجتمع آبرسانی استان لرستان بیان کرد:«این سه مجتمع آبرسانی در شهرستان‌های خرم‌آباد و دلفان با تعداد 12روستا و جمعیتی بالغ بر هزار و۶۸۰ نفرافتتاح شد.»

خریداری 2 میلیارد و 400میلیون تومان تجهیزات برای مدارس حاشیه شهر خرم‌آباد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان گفت:« 2میلیارد و 400 میلیون تومان تجهیزات برای آموزش و پرورش خریداری شد که در اختیار 55 مدرسه حاشیه شهر خرم‌آباد در 10 سکونتگاه غیر رسمی قرار بگیرد.»

لاستیک‌سازی خرم‌آباد رؤیایی بود که تعبیر نشد تا با پنچر شدن پروژه‌ای که مصوبه‌ی سفر دولت یازدهم را داشت، وعده ایجاد بیش از ۱۰۰۰ شغل برای جوانان یکی از بیکارترین استان‌های کشور سرابی بیش نباشد.

از «لاستیک‌سازی» و هزار شغلی که قرار بود برای لرستانی‌ها ایجاد کند امروز تنها یک خاطره دورمانده است؛ رؤیایی که در سال ۹۳ در جریان سفر رئیس‌جمهوری به لرستان با عنوان «بزرگ‌ترین پروژه صنعتی» لرستان در اذهان جوانان بیکار این استان نقش بست.

سیمره/ گروه گزارش: رییس دانشگاه لرستان، روز سه‌شنبه(پنجم شهریور) در نشست با خبرنگاران عملکرد این دانشگاه را تشریح کرد. 

در این نشست خبری که بیش از 2 ساعت به درازا کشید، دکترعزیزی با تشریح رسالت خبرنگاران در هفته‌ی دولت، پیرامون موضوعات عمرانی، آموزشی، سخت‌افزاری، تولید علم در دانشگاه، سرانه‌ی فضا، تشکل‌های دانشجویی، تغذیه، اشتغال دانش‌آموختگان، مهارت‌آموزی، رتبه‌ی دانشگاه، افت تحصیلی و چگونگی جذب هیئت علمی، حجاب و عفاف و ... مطالبی را بیان کرد.

سیمره/ عاطفه نظری: ظهر روز پنج‌شنبه(7 شهریورماه) و هم‌زمان با هفته‌ی دولت مرکز تخصصی علوم و نجوم، نگارخانه، انجمن ادبی و اتاق فرمان کانون پرورش فکری کودکان لرستان با حضور فاضل نظری(مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور)، سیدموسی خادمی(استاندار لرستان)، محمد بیرانوندی(نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی)، اسدعبدالهی(فرماندار خرم‌آباد)، ناهید پرویزپور (مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان)، خانم فرشته طهماسبی (مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی لرستان)، محمدجواد محمدی(مدیرکل کانون پرورش فکری لرستان) واصحاب رسانه افتتاح شد.

نشستی با چاشنی خنده!!

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی استان لرستان:

باید سطح کیفیت سلامت را در جامعه بالا ببریم/ در استان مشکل کمبود دارو داریم

سیمره/ گروه گزارش: نشست خبری دکتر محمدرضانیکبخت، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان با خبرنگاران صبح روز یک‌شنبه(دوم شهریور ماه) در تالار ابن سینا بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد برگزار شد. در این نشست همه‌ی معاونان دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز حضور داشتند و به پرسش‌های مختلف خبرنگاران پاسخ دادند.

اما آن‌چه در این نشست جالب و متفاوت بود، مدیریت هنرمندانه و البته زیرکانه‌ی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان است که حدود 2 ماه است به لرستان آمده‌اند. شاید اولین نشستی بود که آدم احساس خستگی نمی‌کرد، چون سرپرست دانشگاه هر از گاهی با یک شوخی و یا لطیفه همراه با ایما و اشاره، خنده را بر لبان حضار می‌نشاند! که شرح این نشست را در ادامه خواهید خواند.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004