شما اینجا هستید: خانهگزارش

در بحبوحه‌ي قرنطینه و خانه‌نشینی، در نیمه‌ شبی از ایام تعطیلات نوروز، فرزند خردسالم در حین بازی از ناحیه‌ی سر به زمین خورد،  ضربه‌ی شدیدی به صورتش وارد شد و چانه‌اش شکافت. به هر دری زدم تا خون صورت پسرم  بند شود افاقه نکرد، زخم عمیق و شدید بود باید درمان می‌شد .

توصیه پزشکان برای ضدعفونی دست و محیط در میدان نبرد با کرونا توسط بسیاری از مردم جدی گرفته شده و همین امر موجب شده الکل به عنوان یک ضرورت در بسیاری از منازل و ادارات مصرف نسبتا بالایی داشته باشد اما بسیاری از شهروندان در خصوص انتخاب نوع الکل، علائم مسمومیت های الکلی و درمان آن اطلاعات چندانی ندارند.

برآوردهای اولیه حکایت از خسارت دو هزار میلیاردی سیلاب به زیرساخت‌های لرستان دارد، درحالی‌که هنوز داغ خسارات سیل فروردین‌ماه باقی است بر بار مشکلات این استان سیل‌زده افزوده شد.

 روزهای ابتدایی سال ۹۸ بود که وقوع سیلاب در استان لرستان شهرهای مختلف این استان از خرم‌آباد مرکز لرستان گرفته تا پلد‌ختر، دلفان، کوهدشت، دورود، چگنی و... را درگیر کرد به‌طوری‌که سیلاب دوازدهم فروردین‌ماه ۲۰ درصد شهر خرم‌آباد را فراگرفت و به زیرساخت‌ها و معابر اصلی شهر به‌ویژه پارک‌ها و دیواره‌های ساحلی خسارت جدی وارد کرد.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان: مشکل کمبود پزشک متخصص در سال ۹۹ کاملاً حل می‌شود/ آمار مرگ و میر مادران باردار در استان بسیار پایین است

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان: کمک هزینه تامین داروی بیماران خاص در لرستان مجددا برقرار می‌شود

اشاره: نشست خبری رییس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با رسانه‌های این استان صبح روز یک‌شنبه به مناسبت دهه‌ی فجر برگزار شد.

این دومین نشست خبری دکتر نیک‌بخت با رسانه‌هاست. نشست پیشین حدودا شش ماه پیش برگزار شد. دکتر نیک‌بخت چون نشست قبلی بشاش و سرحال و شوخ طبع ظاهر شد. همین روحیه باعث می‌شود به‌‌رغم به درازا کشیده شدن نشست احساس خستگی نکنی. اول خودش سخن را آغاز کرد. دهه‌ی فجر را فرخ‌باد گفت و اشاره‌ای به رویدادهای این دهه کرد. از ارتباط دوسویه خوب دانشگاه علوم پزشکی لرستان با رسانه‌ها گفت. به موفقیت‌های این دانشگاه در طول  7 ماهی که ریاست آن را برعهده گرفته‌است، اشاره کرد. البته در خلال صحبت‌هایش گوش‌زد می‌کرد که این بدان معنا نیست که ضعف و مشکلی در دانشگاه نیست. او از برخی قراردادهای بسته شده با دانشگاه که در آن‌ها دانشگاه ضرر می‌کند نیز صحبت کرد. همین باعث شده به لغو قراردادهایی که سودی برای دانشگاه ندارد، اقدام کند. البته این‌ موضوع صدای برخی را درآورده و باعث شده تا ساز مخالفت و انتقاد از وی را کوک کنند.

سیل این بلای آسمانی آمد و با بی‌رحمی آن‌چه را که تصورش نمی‌رفت، رُفت و رفت. حاصل این بلای آسمانی خاطره‌ای است هولناک در یاد مردمی که مات و مبهوت همه‌چیز خود را در یک شبِ به صبح نرسیده، از دست داده‌اند.

درود بر کسانی که از دور و نزدیک با کمک‌های فراون هم‌دل و هم‌درد مردم بودند و هستند. درود بر کسانی که برای یاری دادن به مردم شب تا به صبح نخوابیدند و با دلیری افسانه‌ای، جان و مال انسان‌ها را از چنگ سیل بدر آوردند.

اطمینان دارم حتا آنان‌که دست‌شان از هر کمکی کوتاه بود، شب تا به صبح با تصور و خیالِ درماندگیِ آن مردمِ بلا دیده در اندوهی عمیق چشم برهم ننهادند.

حکایت جاده‌های جنوب لرستان از پل‌دختر گرفته تا کوهدشت روایت جاده‌های دو بانده‌ای است که با ترافیک سنگین تریلرهای نفتکش عراقی و ایرانی هر روز ناامن‌تر می‌شوند.

از جاده‌ی قدیم خرم‌‌آباد- پل‌دختر- اندیمشک گرفته تا جاده‌ی پل‌دختر- اسلام آباد و سه راهی زانوگه- پل سیمره- رومشکان هر کدام با توجه به قرارگیری در مسیر ترانزیک نفت به محل تردد تریلرهای نفتکش عراقی و ایرانی تبدیل شده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر این که سپاه نه حزب است نه جناح، گفت:«اگر روزی سپاه جناحی شود مرگش فرا رسیده است. ما پاسدار انقلاب هستیم نه یک جناح خاص.»

سردار مرتضی کشکولی در نشست صبح روز یک‌شنبه (17آذرماه) با گروهی از رسانه‌نگارهای لرستان با بیان این‌که در زمان طاغوت رسانه تک‌صدایی بود، اظهار داشت:« با پیروزی انقلاب اسلامی رسانه از تک‌صدایی به چندصدایی تبدیل شد.»

در یک سازمان عریض و طویل با نام صدا و سیمای مرکز لرستان، نیروهایی مشغول به کار هستند که در شرایطی نابرابر و ظالمانه، از کم‌‌ترین حقوق خود محروم هستند. نیروهای حق‌الزحمه‌ای صداوسیمای مرکز استان لرستان با دریافتی حداکثر حقوق ماهیانه یک میلیون و صد هزار تومان، بدون بیمه، پاداش و مزیت‌های درمانی و رفاهی، به سختی زندگی می‌گذرانند. سازمانی که نام ملی را یدک می‌کشد، و می‌بایست تریبون حق، عدالت، انصاف و حرف دل مردم را بزند، در درون با موج عظیمی از بی‌عدالتی با نیروهای حق‌الزحمه‌ای مواجه است.

سیمره/ گروه گزارش: آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه که روز سه‌شنبه(19 آذرماه) در سالن اجتماعات شهید عبدالرسول شکوهی دانشگاه لرستان با حضور رییس، معاونان دانشگاه و روسای دانشکده‌های این دانشگاه برگزار و به مناسبت گرامی‌داشت هفته‌ی پژوهش و فناوری استان لرستان، از پژوهش‌گران برتر دانشگاه لرستان  و اعضای هیئت علمی که به مرتبه «استادی» و «دانشیاری»، ارتقا یافته‌اند، تجلیل شد.

 

 

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان: 

۴۵۰ هزار اصله نهال در ۲۸ نقطه‌ی آبخیزداری استان غرس خواهد شد/ تولید 3 میلیون اصله نهال در 5 نهالستان استان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان صبح روز پنج‌شنبه (14 آذرماه) در آیین روز ملی نهال‌کاری برای ایرانی سرسبز که به‌صورت هم‌زمان در سراسر کشورانجام شد در منطقه‌ی اَناردَر خرم‌آباد و با حضور محمدرضا همتی(حضور مدیرکل دفتر استعدادیابی و بهره‌برداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور)، یوسفعلی رستمانی(معاون دفتر استعدادیابی و بهره‌برداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور)، اسد عبدالهی (فرماندار خرم‌آباد) عبدالرضا بازدار(رییس سازمان کشاورزی) مظفر افشار(پدربلوط ایران) و اصحاب رسانه برگزار شد، با تبریک میلاد باسعادت امام حسن عسکری(ع)، اظهار کرد: «سازمان جنگل‌ها به‌عنوان حافظ اراضی ملی و پوشش گیاهی مصوب کرده که امسال در سراسر کشور بیش از ۱۴ میلیون اصله نهال به نیابت از ۱۴ معصوم (ع) غرس کند.»

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004