شما اینجا هستید: خانهگزارشمرگ در کمین جاده‌های نامناسب... نگاهی به وضعیت فاجعه‌بار محور اسلام‌آب

مرگ در کمین جاده‌های نامناسب... نگاهی به وضعیت فاجعه‌بار محور اسلام‌آب

چهارشنبه, 08 مهر 1394 ساعت 16:49 شناسه خبر: 1703 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

 نگاهی به وضعیت فاجعه‌بار محور اسلام‌آباد ـ پل‌دختر

امين امرايي، سيمره: حمل‌و‌نقل به‌عنوان یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی هر کشور، عامل مهمی در توزیع متناسب جمعیت و ایجاد دسترسی مناسب به مراکز جمعیتی، کشاورزی، صنعتی، تجاری، فرهنگی و تفریحی به‌شمار می‌رود.


جایگاه حمل‌ونقل به‌عنوان هسته‌ي اولیه‌ي اقتصادی چنان حساس است که حتا در پیش‌رفته‌ترین کشورهای جهان، هرگونه نقص و وقفه در این بخش زیان‌های اقتصادی جبران ناپذیری را به‌دنبال دارد.
نگاهی به وضعیت جاده‌های کشور و آمار کشته شدن هم‌وطنان‌مان در این جاده‌های مرگ و هم‌چنین تماس‌های بسیاری از مردم در خصوص یکی از جاده‌های پرتردد غرب کشور باعث شد، سری به جاده‌ي ترانزیتی اسلام‌آباد ـ پل‌دختر زده، از نزدیک با مشکلات و معضلات این جاده و نگرانی‌های رانندگان بیش‌تر آشنا شویم.
این جاده راه مواصلاتی و ترانزیتی شهرستان‌های اسلام‌آباد (کرمانشاه) و پل‌دختر (لرستان) است که از استان ایلام هم گذر می‌کند و متأسفانه به‌دلیل داشتن وضعیت نامناسب و نداشتن شانه‌ي خاکی، شاهد تصادفات زیادی در این مسیر هستیم.
مشکلات و موارد متعدد دیگری نیز هستند که همواره نظر هر گذر کننده از این جاده‌ي خطرناک را به خود جلب می‌کند که به نوبه‌ي خود مشارکت و همکاری تنگاتنگ مسئولان حوزه‌‌ي راه در سه استان کرمانشاه، ایلام و لرستان را می‌طلبد که برخی از آن‌ها عبارتند از: آسفالت نامناسب جاده، کم‌عرض بودن جاده، نداشتن گارد ریل و علائم هشدار دهنده در قسمت‌های خطرناک جاده، نداشتن شانه خاکی در بسیاری از نقاط جاده، نداشتن خط‌کشی مناسب، نداشتن روشنایی مناسب، رانش زمین در برخی از نقاط و عدم نصب علایم هشدار دهنده در این قسمت‌ها، برداشت سنگ از کنار جاده در محل‌های مختلف و رها کردن آن محل‌ها به‌همان حالت ناامن و بسیاری موارد دیگر.
سالانه علاوه بر خسارت‌های مالی بسیاری که به‌خاطر نبود راه مناسب به صاحبان خودروها وارد می‌شود، شاهد کشته شدن هم‌وطنان‌مان در این مسیر هستیم و مردم خواستار همت مسئولان برای جلوگیری از تکرار حوادث خون‌بار در این محور پرتردد می‌باشند.
در مورد هزینه‌های روحی و روانی تصادفات بر خانواده‌ها به‌ویژه زمانی که حوادث رانندگی، مرگ یکی از افراد خانواده را به‌دنبال داشته باشد، فقط کسانی می‌توانند قضاوت کنند که طعم تلخ آن را چشیده باشند و به طور حتم تا زمانی که شخصی چنین فاجعه‌ای را از نزدیک لمس و عزیز خود را تقدیم خاک نکند نمی‌تواند حادثه دیدگان را درک کند.
مسؤلان امر، باید ارتقا و به‌سازی جاده‌های کشور را جزو دغدغه‌های اصلی خویش قرار داده و بر این باور باشند که تعریض و ایمن‌سازی این محورها می‌تواند بزرگ‌ترین اتفاق راه‌سازی کشور باشد.
بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود در بخش جاده‌ي ترانزیتی باید به طریق کارآمد انجام شود و این امر موجب می‌شود که ما در عرصه‌ي مبادلات تجاری گام‌های مثبتی برداریم.
خیلی از رانندگان دلی پردرد از وضعیت آسفالت جاده‌ي اسلام‌آباد به پل‌دختر دارند و معتقدند که بدترین چیز برای رانندگان همین چاله‌ها و آسفالت‌های وصله شده است به‌طوری که هنگام عبور با لرزش‌ها و سر و صداهای عجیبی در داخل خودرو مواجه می‌شوند و انگار در جاده‌های خاکی در حال رانندگی هستند.
یکی از رانندگان که به گفته‌ي خودش چندین سال است از این جاده عبور می‌کند در مورد وجود چاله‌ها و دست‌اندازهای موجود در سطح جاده گفت: «فکر می‌کنم اگر آسفالت جاده را جمع کنیم کمتر به وسایل نقلیه آسیب می‌رسد.»
راننده‌ای دیگر که برای استراحت ایستاده بود، مدعي شد: «این مسیر از جمله جاده‌هایی است که نیاز اساسی به آسفالت‌ریزی مناسب دارد سیل اتومبیل‌هایی که هرروز در این جاده حرکت می‌کنند و مسافران غریبه‌ای که به این مسیر می‌‌آیند، این را می‌‌طلبد که توجه بیش‌تری به این مسیر شود.»
یکی دیگر از رانندگان علاوه بر وضعیت نامناسب جاده به عدم نظارت مسئولان بر جایگاه‌های سوخت گله‌مند بود و با دلي پر اظهار داشت:«متأسفانه از زمانی که پای خودروهای عراقی به این جاده باز شده است، جایگاه‌داران سوخت گازوئیل را به ایرانی‌ها نمی‌فروشند و خرابی جایگاه را بهانه می‌آورند و همان سوخت را به کامیون‌های عراقی به چند برابر قیمت می‌فروشند و کسی هم پیگیر مشکلات این جاده نیست.»
یکی از همکاران خودمان در همین خصوص می‌گوید: «جاده‌ي عجيبي است به‌يك‌باره از روي آسفالت به خاكي مي‌روي و بعد چاله و دست‌انداز، آدم از این وضعیت خجالت می‌کشد.»
علاوه بر مشکلات مورد اشاره، واژگونی خودروهای عراقی حامل مواد سوختی نيز به يكي از دغدغه‌هاي مهم زيست‌محيطي منطقه تبديل شده است. خسارات بسیار سنگینی كه اين‌گونه واژگوني‌ها به محيط‌زيست طبيعي منطقه وارد كرده به‌حدي جدي است كه مي‌تواند به‌عنوان يك تهديد و بحران زيست‌محيطي مطرح شود و در كنار اين تخريب محيط‌زيست، ايجاد ترافیک‌های چندساعته در اين محور به‌دليل همين واژگوني‌ها بسياري از رانندگان را كلافه كرده است. این در حالی است که سهم مردم منطقه از این همه استفاده‌ي تجاری کشور همسایه فقط آلودگی زیست‌محیطی و هوای ناسالم است.
استان لرستان در مسیر کریدور ارتباطی عراق با ایران و کشورهای شرقی ایران است. همین موضوع تردد تانکرهای حامل مشتقات نفتی را از این کریدور به‌شدت افزایش داده است، اما نه‌تنها نظارت ویژه‌ای روی تردد این تانکرهای حامل موادنفتی قابل اشتعال و خطرناک نمی‌شود بلکه برای تردد آن‌ها هیچ‌زمانی هم تعیین نمی‌شود.
در نشستي كه مديركل راه‌وشهرسازي استان لرستان با خبرنگاران داشت اين سؤال مطرح شد كه سرنوشت اين جاده‌ چه خواهد شد و چه راه‌حلي براي بهتر شدن اوضاع محور مورد نظر انديشيده شده است؟
شهرام ملكي، در همين خصوص اظهار داشت: «متأسفانه بودجه‌اي كه براي اين محور در نظر گرفته شده است بسيار ناچيز بوده و جواب‌گوي وضعيت موجود نيست.»
وي ادامه داد: «به‌سازي اين محور نيازمند رديف بودجه‌اي ملي است و نمي‌توان از رديف‌هاي استاني براي آن هزينه كرد.»
مديركل راه‌وشهرسازي لرستان با در اولويت دانستن تكميل چهارخطه‌هاي استان افزود: «با وجود اين شرايط اداره‌كل راه استان تلاش خود را براي بهبود وضعيت موجود انجام داده و اميدواريم كه هرچه زودتر رديف بودجه‌اي مشخص براي آن از سوي دولت معين شود.»
وي وضعيت جاده‌ي اسلام‌آباد_ پل‌دختر را بسيار نااميد كننده خواند و گفت: «در بازديدهايي كه از اين منطقه داشته‌ايم همه‌ي نيازمندي‌ها و كمبودهاي جاده در حوزه‌ي لرستان مورد ارزيابي قرار گرفته است.»
به هر روي، درد دل مردم و رانندگان این محور ترانزیتی زیاد است و مجالی برای بازگو کردن همه‌ي این موارد نیست ولی باید گفت: مسئولان وزارتي و نمايندگان استان در مجلس، بهتر است به‌جای ورود به مسائل سياسي و بدون دليل سری به جاده‌های مربوطه زده و قبل از رسیدن حادثه‌ای دیگر، ردپاي مرگ را از کمین‌گاه جاده‌ي اسلام‌آباد ـ پل‌دختر دور کنند.

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004