شما اینجا هستید: خانهگزارشزن جوان قربانی «سلفی» شد!

زن جوان قربانی «سلفی» شد!

دوشنبه, 21 فروردين 1396 ساعت 12:52 شناسه خبر: 2556 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

سیمره- گروه حوادث: ساعت از 18عصر روز سه‌شنبه (‌15فروردین‌ماه) گذشته است. زنگ خطر به صدا درمی‌آید. تیم واکنش سریع آماده می‌شود تا به کشکان بزند. یک زن جوان امروز میهمان کشکان است. کشکان اما میزبان خوبی نیست. زن جوان باردار نیز هست. او ایام نوروز به همراه همسرش به روستای «چم دانه» بخش شاهیوند آمده است تا دمی در کنار کشکان بیاساید و از خروش و امواج آب آن لذت ببرد. همسرش اهل این روستاست و خودش اهل ایلام ولی در تهران زندگی می‌کنند.


نیم روز سه‌شنبه است. زن با شوهرش می‌خواهد در کنار ساحل کشکان آخرین روزهای نوروز را سپری کنند. زن جوان پشت به رود خروشان و بی‌رحم کشکان «سلفی» می‌گیرد. بخت با او یار نیست. پایش لیز می‌خورد. کشکان او را در آغوش می‌کشد و با خود می‌برد. زن جوان 21ساله جنینی شش‌ماهه نیز در شکم دارد. اهالی روستا دست‌پاچه می‌شوند. اما آب بی‌رحم است. یک مرد از اهالی روستا خود را به آب می‌زند. زن جوان را از کشکان باز می‌ستاند. کشکان هم‌چنان می‌خروشد. باد زوزه می‌کشد. آفتاب واپسین روزهای نوروز در حال غروب است. مرد اما جنازه‌ی زن را از کشکان تحویل می‌گیرد. زن جوان تمام کرده است. مرد جنازه‌ی زن جوان را  روی تخته سنگِ بزرگی درون کشکان می‌گذارد. او نمی‌تواند جنازه را به ساحل برساند. مردم جمعیت هلال احمر لرستان را در جریان حادثه قرار می‌دهند. تیم واکنش سریع جمعیت هلال‌احمر لرستان بی‌درنگ به محل حادثه می‌رسد. مدیرعامل این جمعیت خود فرماندهی عملیات را بر عهده می‌گیرد. جنازه را باید با بالگرد از روی تخته سنگ درون کشکان بیرون کشید. بالگرد بر فراز کشکان ‌چرخی می‌زند. جایی برای مانور نیست. اطراف ساحل نیز جایی برای نشستن بالگرد ندارد. خلبان با مهارت خاصی یکی را با راپل به پایین می‌فرستد. تن بی‌جان زن جوانِ  نگون‌بخت بالا کشیده می‌شود. اهالی روستا نفس راحتی می‌کشند. اما حال شوهر زن جوان دگرگون شده‌است. او با خود می‌گوید چگونه بی یار و همسرش به خانه برگردد؟ او هم زنش را از دست داده است و هم  شش ماهه‌اش را.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان دستور می‌دهد تا جسد را معاینه کنند. اما زن جوان به سرای باقی شتافته‌است، کودک درونش نیز.
اهالی از جمعیت هلال‌احمر لرستان سپاس‌گزاری می‌کنند. آن‌ها می‌گویند اگر تیم واکنش سریع به موقع نمی‌رسد فاجعه‌ای بزرگ رخ می‌داد زیرا عن‌قریب که مردان ده همه به آب بزنند تا جنازه را بیرون بیاورند و کشکان قربانی‌های بیش‌تری می‌گرفت.
البته این اولین و آخرین قربانیان سلفی گرفتن نیست... .

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004