شما اینجا هستید: خانهگزارشنخستین آزمایشگاه امنیت شبکه‌ی لرستان آغاز به کار کرد

نخستین آزمایشگاه امنیت شبکه‌ی لرستان آغاز به کار کرد

شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 11:58 شناسه خبر: 2863 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

سیمره- گروه گزارش: هم‌زمان با پنجمین روز از هفته‌ی دولت، فاز نخست اولین آزمایشگاه امنیت شبکه‌ی لرستان در دانشگاه لرستان با حضور استاندار، آغاز به کار کرد. 


 استاندار لرستان، هوشنگ بازوند و هئیت همرا  صبح روز دوشنبه (ششم شهریورماه) هم‌زمان با پنجمین روز از هفته دولت، به ساختمان کتاب‌خانه مرکزی دانشگاه لرستان واقع در کمالوند خرم‌آباد رفتند تا همراه با رییس دانشگاه لرستان، دکتر خسرو عزیزی و معاونان و مدیران این دانشگاه، نخستین آزمایشگاه امنیت شبکه‌‌ی استان لرستان را که در موضوع پدافند غیرعامل، نقش مهمی دارد، افتتاح کنند.
برای ساخت و تجهیز فاز نخست این آزمایشگاه که حوزه‌ی کاری مرکز آپا دانشگاه لرستان است، 200 میلیون تومان هزینه، و با همکاری اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان، ایجاد شده است.
هم‌چنین، استاندار لرستان، مرکز شتاب‌دهی، ict و کارآفرینی دانشگاه لرستان را که با همکاری اداره‌کل ارتباطات و فناوری استان لرستان ایجاد شده، افتتاح کرد و برای این پروژه، نزدیک به 150 میلیون تومان هزینه شده است.
استاندار لرستان و هیئت همرا، نمایشگاه مرکز رشد واحدهای فناور مستقر در دانشگاه لرستان را  که با مشارکت پارک علم و فناوری استان، حمایت شده‌اند، افتتاح و از غرفه‌های گوناگون این نمایشگاه، بازدید کرد و به گفت‌وگو با جوانان ایده‌پرداز نشست و از نزدیک، مشکلات و مطالبات آن‌ها در حوزه‌ی فناوری و حمایت از ایده‌های جدید را شنید. 
جوانان حاضر در  غرفه‌ها، مشکلات، مطالبات و چیستی ایده‌های خویش را برای استاندار لرستان و رییس دانشگاه لرستان، توضیح دادند.
استاندار لرستان در حاشیه‌ی این بازدید گفت:«امسال تا پایان هفته‌ی دولت تعداد 901 پروژه در استان لرستان با اعتبار بیش 864 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.»
هوشنگ بازوند تشریح کرد:«پروژه‌های آزمایشگاه امنیت شبکه‌ی استان و مرکز شتاب‌دهی دانشگاه لرستان از جمله کارهای بسیار خوب است و در این‌جا دانشگاه لرستان امکانات خوبی برای حمایت از فناوران در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه قرار داده که جای خوش‌حالی و امیدواری است.»
بازوند توضیح داد:«دانشگاه محور توسعه و پیش‌رفت استان است و مرکز شتاب‌دهی دانشگاه لرستان در راستای توسعه‌یافتگی استان و در راستای تقویت اقتصاد دانش‌بنیان که از زیرمجموعه‌های اقتصاد مقاومتی است از کسانی که ایده‌پردازی می‌کنند تا این ایده‌ها به مرحله‌ی تجاری‌سازی برسند، حمایت می‌کند.»
وی افتتاح فاز نخست آزمایشگاه امنیت شبکه‌ی لرستان را پروژه‌ای مهم برای صیانت از فضای مجازی کاربری ادارات استان و در راستای بحث مهم پدافند غیرعامل و حفاظت از شبکه‌ها، ارزیابی کرد. 

رییس دانشگاه لرستان:
رویکرد ما حمایت از فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان برای تبدیل «ایده» به «ثروت» و «اشتغال» است
رییس دانشگاه لرستان، دکتر خسرو عزیزی، نیز در باره‌ی این مرکز چنین توضیح داد:«افتتاح مرکز شتاب‌دهی و ict  و کارآفرینی دانشگاه لرستان، گامی است برای تقویت فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و این مهم در راستای حرکت دانشگاه به سوی دانشگاه نسل سوم و کارآفرین است که سیاست دولت تدبیر و امید است.»
دکتر عزیزی تصریح کرد:«مرکز شتاب‌دهی دانشگاه لرستان از ایده‌پردازی، حمایت و تسریع می‌کند این مسیر را که ایده به واحد فناور و بعد به شرکت دانش‌بنیان تبدیل شود تا اشتغال‌زایی در حوزه‌ی اقتصاد دانش‌بنیان افزایش یابد و از ایده به تولید ثروت برسیم.»
وی مدت به نتیجه رسیدن این پروژه‌ه را یک سال و شش‌ماه دانست.

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004