شما اینجا هستید: خانهگزارشایران را کشف کنیم... لرستان را دریابیم...

ایران را کشف کنیم... لرستان را دریابیم...

یکشنبه, 14 آبان 1396 ساعت 08:42 شناسه خبر: 3016 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

سیمره- الهام حاجی‌وند: تورنمنت استان‌های مختلف ایران برای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذاران خارجی آغاز شد و باز هم استان لرستان در این رقابت حساس از سر ناکارآمدی مدیران، نیامده به میدان خود را از دور رقابت‌ها حذف کرد.

 

طی سال گذشته استان‌های کشور با معرفی ظرفیت‌های موجود، بستر را برای سرمایه‌گذار‌های خارجی فراهم کرده‌اند که شوربختانه طبق روال عادیِ پس ماندن استان لرستان از شرایط‌های مناسب و مساعد اقتصادی باز هم در رده‌های زیر صفر قرار گرفته‌‌ایم و با تمام پتانسیل‌‌ها هم چنان لرستان از سر کم‌کاری و بی‌کفایتی مدیران استان به انزوا می‌رود.

 همایش فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران از چهارم آذرماه و با حضور یک صد شرکت علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در ایران و سیصد سرمایه‌پذیر ایرانی در تهران برگزار می‌شود و قرار است فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان سمنان در نشست‌های تخصصی معرفی شود.

استان سمنان که سه منطقه ویژه اقتصادی شامل گرمسار، سمنان و دامغان را دارد با همکاری فدراسیون جهانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جهان (FEMOZA) با شعار «ایران را کشف کنیم» سهم به سزایی از این بازار برای خود کسب کرده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان در نشستی که امروز در تهران با حضور خبرنگاران برگزار شد توضیح داد، یکی از راه‌های برون رفت از محدودیت‌های بانکی و بیمه‌ای برای ایران، استفاده از شیوه مشارکت خارجی است.

امیر خلیل‌خواه گفت: «به نظر می‌رسد در کنار تلاش دولت و برنامه ششم توسعه پایدار که باید سالانه شصت میلیارد دلار سرمایه جذب شود نباید از کنار روش‌های دیگر جلب سرمایه‌گذاران خارجی بی‌تفاوت رد شد.»

وی افزود: «استان‌های کشور برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی وارد یک چرخه رقابتی شده‌اند و هر یک تلاش دارند تا ظرفیت‌های خود را به طرف خارجی معرفی کنند.»

خلیل‌خواه با اشاره به این که استان سمنان کریدور شمال_ جنوب و شرق_ غرب است، گفت: «ظرفیت‌های خاصی برای سمنان در عرصه‌های گردشگری، صنعتی و زیربنایی به وجود آمده است.»

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: «پس از برجام 120 تفاهم نامه با بخش خصوصی برای انجام سرمایه‌گذاری خارجی در استان به امضا رسیده که 40 درصد آن‌ها وارد مرحله اجرا و بهره‌داری شده است.»

خلیل‌خواه به امضای تفاهم‌نامه سمنان با فدراسیون جهانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جهان اشاره کرد و گفت: «همایش آذرماه در حقیقت یک پیش همایش برای برگزاری یک همایش ملی در زمینه معرفی فرصت‌های اقتصادی وسرمایه‌گذاری ایران محسوب می‌شود.»

به گفته وی، همایش اصلی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران در سال 2018 میلادی برگزار می‌گردد.

حال در این خوان که گسترده‌ شده دغدغه‌ی اصلی ما عقب ماندن استان لرستان از تمام شرایط‌های موجود و سوخت شدن فرصت ها و پتانسیل‌های لرستان است.

 این که در استان لرستان بی‌کفایت‌ها در رأس امور قرار دارند و از سر کارنابلدی و بعضی حسادت‌های مدیریتی و پُستی امان به هم نمی‌دهند تا دلسوزی برای لرستان پیدا شود بر هیچ‌کس پوشیده نیست...

اما این که تا این حد به انزوا برویم که با تمام پتانسیل‌های موجود در استان برای جذب سرمایه‌گذار باز هم جز سیصد سرمایه‌پذیر ایرانی نباشیم جای تأمل دارد.

لرستان را دریابید ...

 

1 نظر

  • پیوند نظر  شهروند شهروند یکشنبه, 14 آبان 1396 ساعت 22:29

    بسیار به جا ....لرستانی نمانده محیط زیست ویران و مردمی سردر گریبان... فقر و محرومیت و ....امان از این سرزمین بریده ....

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004