شما اینجا هستید: خانهگزارشپاسخ داروخانه معمولان به سیمره

پاسخ داروخانه معمولان به سیمره

شنبه, 20 مهر 1392 ساعت 20:36 شناسه خبر: 308 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر محترم هفته‌نامه سیمره
   بدین‌وسیله این‌جانب دکتر جواد چراغی‌پور مؤسس و مسئول فنی داروخانه‌ی معمولان پاسخ یک‌سری از اتهامات وارده به این‌جانب و داروخانه‌ی این‌جانب توسط خانم آفرین پنهانی در مقاله‌ی مدیریت داروخانه در دست افراد فاقد صلاحیت مورخه 2/6/92 با شناسه خبر 226 که از اساس بی‌پایه و خلاف واقع می‌باشد را به شرح ذیل ابراز می‌دارم:
1-داروخانه‌ی معمولان به گفته‌ی ایشان توسط افراد فاقد صلاحیت اداره می‌شود: این صلاحیت و یا عدم صلاحیت را دانشگاه علوم پزشکی تشخیص می‌دهد یا ایشان که این‌گونه با صراحت برای مردم پروانه‌ی عدم صلاحیت صادر می‌کنند؟


2-عدم تطابق قیمت دارو با قیمت روی جلد یا پاکت دارویی: این مسئله فقط مختص به داروخانه‌ی این‌جانب نبود، بلکه مسئله‌ای است که در کل داروخانه‌های کشور( به‌خصوص بعد از افزایش قیمت داروها در سال 91 تاکنون) وجود دارد. ایشان بیان نموده‌اند که داروها با قیمت گزاف وبسیار بالاتر از قیمت واقعی‌ به‌فروش می‌رسند. آیا قیمت واقعی را ایشان تشخیص می‌دهند؟! این تشخیص قیمت واقعی با توجه به این‌که قیمت واقعی دارو به‌هیچ عنوان قیمت روی جلد آن نمی‌باشد بلکه قیمت فاکتوری است که در داروخانه موجود است. نه در صلاحیت ایشان است و نه فردی که به داروخانه مراجعه می‌کند می‌تواند قیمت واقعی دارو را تشخیص دهد؛ بلکه توسط کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی بررسی می‌گردد و مبنای قیمت، فقط فاکتور خرید داروخانه از شرکت‌های پخش دارویی معتبر می‌باشد.
3-ایشان ابراز داشته‌اند که این داروخانه فاقد پزشک و کادر متخصص بوده و مسئول آن نیز دارای مدرک کارشناسی غیر مرتبط است، از زمان تأسیس این داروخانه (مانند سایر داروخانه‌ها) تاکنون بازرسی‌های متعدد و دوره‌ای از سوی سازمان‌ های بیمه‌گر( تأمین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح) و شبکه بهداشت شهرستان و معاونت‌های غذا و دارو و نیز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان تقریباً به‌صورت ماهیانه صورت گرفته است و در صورتی‌که پزشک داروساز در داروخانه نباشد بلافاصله موضوع از سوی ارگان‌های قید شده مورد بررسی قرار گرفته و علیه آن اقدام می‌شود. حال‌ این‌که این مطلب خلاف واقع چرا با چنین صراحتی بیان می‌شود خود جای سؤال دارد. آیا ایشان تاکنون حتا یک‌بار به داروخانه‌ی مذکور مراجعه نموده‌اند که چنین علیه پزشک داروساز آن و حتا کل دانشگاه علوم پزشکی لرستان با قلم خود چنین ظلم و اتهامی را روا می‌دارند؟!
4-برطبق چه سندی ایشان بیان می‌دارند که داروخانه، آمپول بیمار روانی را به بچه‌ای داده است که تب داشته؟ ایشان می‌گویند که فرد تحویل‌گیرنده‌ی دارو سواد کمی داشته تا دارو را تشخیص دهد و تزریقات محلی (که او نیز از سواد علمی لازم برخوردار نبوده است) این موضوع را تشخیص داده. با توجه به این‌که این موضوع از اساس بی‌پایه است ولی با فرض این‌که چنین اتفاقی هم افتاده باشد، حال این‌که این آمپول برای بیمار روانی است یا برای بچه‌ای که تب دارد را چه کسی تشخیص می‌دهد؟ به گفته‌ی ایشان تزریقات محلی. سؤال این‌جاست که چگونه تزریقات محلی بدون سواد علمی این میئله را تشخیص داد؟ و خانم پنهانی با چنین صراحتی آن‌را در یک نشریه‌ی پر مخاطب انعکاس می‌دهد؟
در پایان خاطر نشان می‌نماید که داروخانه‌ی معمولان جزو مراکز درمانی روستایی بوده که فقط متعهد به تأمین 270قلم دارو می‌باشد؛ اما به‌دلیل احساس وظیفه در قبال مردم، اکثر داروهای تخصصی و گاهی فوق تخصصی را نیز تأمین می‌نماید تا مردم برای تأمین یک قلم داروی خاص مجبور به مراجعه به شهرستان‌های اطراف نباشند. هم‌چنین این داروخانه در تمام ایام هفته، روزهای تعطیل رسمی، اعیاد و مناسبت‌ها و حتا روزهای جمعه نیز باز بوده و به ارائه‌ی خدمات به مردم شریف و محترم معمولان می‌پردازد در حالی‌که در سالیان گذشته چنین رویه‌ای نبوده است.
 با تشکر- دکتر جواد چراغی‌پور

1 نظر

  • پیوند نظر  عزیزی عزیزی چهارشنبه, 20 آبان 1394 ساعت 16:52

    با سلام. میشه خواهشا ب مدیران تذکر بدید ک حواستون ب کارمندان هم باشه ک اینقد پارتی بازی بیداد نکنه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004