شما اینجا هستید: خانهگزارشمجهزترین مرکز تشخیص بیماری‌های ریوی غرب کشور در لرستان افتتاح شد

مجهزترین مرکز تشخیص بیماری‌های ریوی غرب کشور در لرستان افتتاح شد

پنج شنبه, 08 آذر 1397 ساعت 08:41 شناسه خبر: 4036 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مجهزترین مرکز تشخیصی بیماری‌های ریوی غرب کشور با حضور نماینده‌ی ولی‌فقیه در لرستان در مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم‌آباد به بهره‌برداری رسید.
روز دوشنبه(پنجم آذرماه) مجهزترین مرکز تشخیصی بیماری‌های ریوی غرب کشور با حضور نماینده‌ی ولی فقیه در لرستان و رییس دانشگاه علوم پزشکی در مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم‌آباد افتتاح شد.تهیه‌ی ۴ دستگاه تشخیصی با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال
در این مرکز دو دستگاه برونکوسکوپ، یک دستگاه ایباس و یک دستگاه بادی باکس با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال راه‌اندازی شد. با وجود این مرکز، تمامی بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفس به وسیله بررسی بافت‌های ریه قابل تشخیص خواهند بود. هم‌چنین در این مرکز تشخیصی قابلیت نمونه‌برداری از بخش‌های مختلف دستگاه تنفس وجود خواهد داشت.
برونکوسکوپ دستگاه مشابه اندوسکوپی برای دستگاه تنفس است. ایباس نیز نوعی اندوسونوگرافی ویژه دستگاه تنفسی است که تصویربرداری و سونوگرافی هم‌زمان را در بخش های مختلف این دستگاه انجام می‌دهد. بادی باکس دیگر دستگاه راه‌اندازی شده در این مرکز تشخیصی، نوعی اسپیرومتر پیش‌رفته است که توانایی ثبت تمامی پارامترهای تنفس را دارا خواهد بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در این‌باره گفت: «با وجود مرکز تشخیصی بیماری‌های ریوی مشکل بسیاری از بیماران برای مراحل تشخیصی رفع خواهد شد.»
دکترکورش ساکی ادامه داد:«این مرکز بار زیادی از مراجعه بیماران ریوی به خاطر نبود برخی از این امکانات به سایر شهرستان‌ها را کاهش می‌دهد.»
وی با تاکید بر این‌که این مرکز یک مرکز قابل اعتماد و ویژه در غرب کشور است، افزود:« بار مراجعه حدود ۵۰۰ هزار نفر در یک سال برای این مرکز آموزشی درمانی نشان از اوج حساسیت کار و اهمیت بخش خدمات مرکز شهید رحیمی دارد.»
رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: «تا حد امکان تلاش می‌کنیم مجهزترین امکانات را برای این مرکز و سایر مراکز درمانی استان فراهم کنیم.»

سایت بین‌المللی مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی افتتاح شد
هم‌چنین در حاشیه‌ی افتتاح مرکز تشخیصی بیماری‌های ریه، سایت بین‌المللی مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی با حضور نماینده‌ی ولی فقیه در استان، رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و رییس مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم‌آباد افتتاح شد.»
این سایت به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در دسترس خواهد بود. در این سایت قسمت‌های مختلف این مرکز آموزشی درمانی به طور کامل تشریح شده است. اطلاعات مورد نیاز بیماران برای استفاده از بخش‌ها و امکانات مرکز، نقشه راه‌های دسترسی مختلف به آن، تشریح سیستم پذیرش تا ترخیص بیماران، سیستم نوبت‌دهی الکترونیک، بخش آموزش عمومی در خصوص داروشناسی و معرفی بیماری‌ها و هم‌چنین سیستم اتوماسیون اداری از دیگر بخش‌های مهم این سایت است.
رییس مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی کاهش هزینه‌ها و دست‌رسی راحت عموم مردم به صورت شبانه‌روزی را هدف اصلی از راه‌اندازی این سایت اعلام کرد.
دکتر سعید رحیمی هم‌چنین راه‌اندازی سیستم گردشگری سلامت و توریست درمانی را دیگر برنامه‌های در دست راه‌اندازی در این سایت برشمرد.

نگاه‌ها در مجموعه‌ی بهداشت و درمان خدایی باشد
نماینده‌ی ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر این‌که نگاه‌ها در مجموعه بهداشت و درمان باید خدایی باشد، گفت: «آخرین امکانات درمانی و نیروهای متخصص در لرستان مهیا شود.»
آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در مراسم افتتاح مرکز تشخیصی بیماری‌های ریوی مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم‌آباد اظهار داشت: «این مرکز یک مرکز مهم تخصصی درمانی است و با تلاش و کوشش و جذب پزشکان مجرب می‌توان رضایت‌مندی مردم را جلب کرد.»

سلامت یک حقوق انسانی است
وی تصریح کرد: «سلامت یک حقوق انسانی است و در این مورد نباید حواشی دخالت کنند.»
نماینده‌ی ولی فقیه در لرستان ادامه داد: «به هیچ عنوان نباید اجازه داد مانعی برای خدمت رسانی و پیش‌رفت در مسیر بهداشت و درمان به وجود بیاید.»
آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که در دین مبین اسلام کمک به انسان نیازمند به خصوص در بحث سلامت یک وظیفه شرعی است، تصریح کرد: «نگاه‌ها در مجموعه بهداشت و درمان باید خدایی باشد.»
وی گفت: «بدترین تبعیض، تبعیض در درمان انسان‌هاست و این مصداق بدترین ظلم نیز است.»
نماینده‌ی ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در ادامه با قابل تحسین شمردن اقداماتی که در مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی صورت گرفته است، اظهار کرد:«لرستان ظرفیتی دارد که ایجاب می‌کند آخرین امکانات و نیروهای متخصص در آن مهیا باشند.»
لرستان نباید کمبود نیروی متخصص و امکانات درمانی داشته باشد
آیت الله میرعمادی ادامه داد: «استان لرستان نباید نسبت به سایر استان‌ها کمبود امکانات و نیروی متخصص داشته باشد.»
وی با اشاره به راه‌اندازی سایت بین‌المللی مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم‌آباد، عنوان کرد: «همواره باید به دنبال انتخاب برتر و راحت تر برای مردم و در کنار آن ایجاد فضای شفافیت باشیم.»
نماینده‌ی ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد تأکید کرد: «یکی از بدترین معضلات جامعه جاهل بودن آن است و برای رفع آن باید جامعه را به سوی علم و صداقت نگه داریم.»
آیت‌الله میرعمادی گفت: «از همه بالاتر این موضوع است که در درمان راهی را انتخاب کنیم که حقوق شهروندی به خوبی رعایت شود و راه‌اندازی این سایت می‌تواند در ایجاد این مسیر بسیار موثر باشد.»

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004