شما اینجا هستید: خانهگزارشهمکاری مشترک دانشگاه لرستان و شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان

همکاری مشترک دانشگاه لرستان و شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان

سه شنبه, 14 اسفند 1397 ساعت 09:07 شناسه خبر: 4272 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

با هدف تقویت و گسترش ارتباط بین دانشگاه لرستان و بخش صنعت درون استانی، جلسه‌ی مشترکی با حضور مسئولان شهرک‌های صنعتی استان و مسئولان پژوهشی، فناوری و کارآفرینی دانشگاه لرستان، تشکیل شد.

 

در این جلسه، مدیر ارتباط با جامعه و کارآفرینی دانشگاه لرستان، دکتر سیدنجم‌الدین الماسی نیز حضور داشت و بر تقویت کارآفرینی و مهارت آموزی در سطح دانشگاه از طریق گسترش همکاری‌های مشترک با بخش صنعت استان، تأکید نمود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان، دکتر محمد فیضیان نیز که جلسه به ریاست وی تشکیل شد، بر تقویت و گسترش آموزش‌های کاربردی دانشگاهی تأکید کرد و گفت:«خوش‌بختانه در مدت چهار سال گذشته، تفاهم‌نامه‌های متعددی، بین دانشگاه لرستان و واحدهای صنعتی استان به امضا رسیده است تا ارتباط مستمر بین دانشگاه و صنعت، گسترش یابد».

مسئله محور بودن آموزش‌های دانشگاهی و تلاش برای رفع چالش‌های منطقه‌ای و استانی، از جمله مفاهیمی بود که در این جلسه، مورد تأکید دکتر فیضیان و دکتر الماسی، قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان، بختیار رازانی نیز که در این جلسه حضور داشت از بسط و گسترش همکاری‌های دو جانبه بین دانشگاه لرستان و شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان، استقبال کرد.

در این جلسه، توافق صورت گرفت که شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان، این آمادگی را داراست که مشاوران واحدهای صنعتی این شهرک از بین اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان، انتخاب شوند و مشاوره واحدهای تولیدی و صنعتی شهرک را، عهده دار شوند.

تأکید دکتر فیضیان و دکتر الماسی، این موضوع بود که رساله‌ها، طرح‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی، در جهت تقاضامحوری و مأموریت گرایی، تهیه شوند و شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان، از این‌گونه طرح‌ها، رساله ها و پایان‌نامه‌ها، حمایت نماید.

توافق حاصل شد راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان، مورد حمایت مالی و اعتباری، با حداقل اعتبار یک میلیون تومان، قرار گیرد.

هم‌چنین، مقرر شد پایان‌نامه‌های مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد براساس پایان‌نامه‌های تقاضامحور، حمایت اعتباری به مبلغ دو میلیون، رساله‌های تقاضامحور دکترا، چهار میلیون، و طرح های تقاضامحور مقطع تحصیلی پسادکترا، شش میلیون تومان را زیر حمایت اعتباری تقاضامحور، دریافت نمایند.

گفتنی است پیوند بین آموزش، پژوهش و کاربرد در راستای رفع چالش‌های منطقه‌ای و استانی و تناسب بخشی بین آموزش‌های دانشگاهی بر معیار توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه‌ای و استانی، از جمله مهم‌ترین خصوصیات «دانشگاه نسل سوم» است.

یادآوری می شود جلسه‌ی مذکور، در محل اتاق کار معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان، دکتر محمد فیضیان و صبح روز سه‌شنبه، هفتم اسفندماه، تشکیل شد.  

در هفته‌ها و ماه‌های پیشین نیز، جلسات متعدد مشترکی، بین مدیران پژوهشی، فناوری و کارآفرینی دانشگاه لرستان و مدیران بخش‌های صنعتی، تولیدی، اقتصادی و اجرایی استان لرستان تشکیل، و منجر به عقد تفاهم‌نامه‌های مختلف همکاری‌های مشترک علمی، پژوهشی و فناوری شد.

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004