شما اینجا هستید: خانهگفت‌و‌گوپرند بیرانوند- دختر شایسته‏‌ی 2017 خاورمیانه

پرند بیرانوند- دختر شایسته‏‌ی 2017 خاورمیانه

یکشنبه, 08 مرداد 1396 ساعت 09:57 شناسه خبر: 2771 4 نظرها
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
seymare seymare

اشاره: دوشیزه‏ ی جهان یا دختر شایسته در واقع مسابقه‏ ی بین‌المللی زیبایی است که هر سال توسط سازمانی با همین نام برگزار می‌شود. این مسابقه برای دوشیزگان جوان (۱۸-۲۷ سال) برگزار می‌شود و معیارهای متعّدد دیگری به‏جز زیبایی جسمی نیز برای انتخاب برنده‏ ی مسابقه درنظر گرفته می‌شود.


در سال ۱۹۵۱ برنده مسابقات دوشیزه آمریکا (Miss America) حاضر نشد با  (Catalina swimwear)  روی صحنه بیاید، این موضوع باعث شد که کارخانه (Pacific Mills) از مسابقات جدا شود و مسابقاتی با نام دوشیزه‏ی جهان و دوشیزه‏ی آمریکا را برگزار کند. آن‌ها اولین دوره‏ی این رقابت را سال ۱۹۵۲ در لانگ بیچ، کالیفرنیا برگزار کردند.(ویکی پدیا)
پس از آن برگزاری مسابقه‏ی «دختر شایسته‏ی ایران» از ابتکارهای مجله‏ی زن‏روز وابسته به مؤسسه‏ی مطبوعاتی- انتشاراتی کیهان با نام «دختر بهار» در سال ۱۹۶۵ آغاز شد و خانم سیما ایزدجو برنده‏ ی اولین مسابقه شد. این مراسم به‏ صورت رسمی از سال ۱۳۴۵ با نام دختر شایسته‏ ی ایران برگزار و ۱۳ دختر برگزیده در هر سال به مسابقه‏ ی انتخاب دختر شایسته‏ ی جهان فرستاده شدند که از بین آنان الهه عضدی و شهره نیک‏پور، عنوان دختر شایسته جهان را به‌دست آوردند. دختران ایران از سال ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۴ در رقابت‌های Teen  Princess و از سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۸ در رقابت‌های Miss Teenage Intercontinental شرکت کردند. پس از سال ۱۹۷۸ به‏‎دلیل وقوع انقلاب اسلامی در ایران رقابت‌های دختر شایسته ایران، دیگر برگزار نشد.(ویکی پدیا)
هفته‏ ی پیش برابر با جولای 2017 مسابقه‏ ی دختر شایسته‏ ی خاورمیانه miss middle east usa 2017 در ایالت کالیفرنیای آمریکا برگزار شد. اما دختر شایسته‏ ی این دوره «پرند بیرانوند» بود. دوشیزه‏ای ایرانی با خانواده‏ای اصالتأ لرستانی.
درخشش پرند بیرانوند در بین نزدیک به 20 کشور خاورمیانه افتخاری برای زنان ایران به‏ویژه لرستان است تا دگربار به جهانیان بگوییم در شایستگی و لیاقت کم از دیگران نیستیم. هفته‌نامه‏ ی سیمره به‏مناسبت این رویداد گفت‏ وگویی اختصاصی با دختر شایسته‏ ی 2017 خاورمیانه ترتیب داده است. آن‏ چه در ادامه می‏آید گفت‏ وگوی تلفنی با پرند بیرانوند است.
* خانم بیرانوند ضمن شادباش برای انتخاب‏تان به‏ عنوان دختر شایسته‏ ی 2017 خاورمیانه جهت آشنایی بیش‏ تر خود را معرفی کنید.
پرند بیرانوند، شهروند کشور آمریکا، ایالت کالیفرنیا،  شهر لُس‏آنجلس هستم. هم‏اکنون دانشجوی یکی از دانشگاه‏ های مهم در آمریکا هستم و می‏ خواهم درس‏ اَم را تا دکترا ادامه بدهم و در کنارش به کار و فعالیت بپردازم.
* دانشجوی چه رشته‏ ای هستید؟ از کدام دانشگاه؟
دانشجوی رشته‏ ی پزشکی از دانشگاه یو.سی.ال ایرواین یا university of California, irvine
* چگونه به فکر شرکت در مسابقه miss miuddle east 2017 افتادید؟
چند ماه پیش تصمیم به شرکت در مسابقه گرفتم و تشویق‌های مادرم خیلی دلگرم کننده بود و باعث این کار شد. این برنامه کسی را می‏ خواستند که در زندگی خصوصی، تحصیلات و خیلی چیزهای دیگر موفق باشد. منم چون بعضی از این‏ ها را داشتم فکر کردم می‏ توانم در این مسابقه شرکت کنم.
* شرکت کننده‏‌ها از چه کشورهایی بودند؟
کشورهای خاورمیانه که نزدیک به 20 کشور می‏‌شدند.
* وقتی که انتخاب شدید چه احساسی داشتید؟ می‏‌توانید آن حس را بیان کنید؟
لحظه‏‌ی اول شدن خیلی خوش‏حال بودم و خیلی لذت‏بخش بود برای این‌که اول شدم از خوش‏حالی گریه کردم.
در واقع گریه ای از روی شوق که باعث شد در خود احساس غرور کنم و از این‏که تلاش‏هایم نتیجه گرفته بود لبریز از شور و شعف بشوم.
* انتظار اول شدن را داشتید؟
انتظار نداشتم اول بشوم و شاید دلیل‏‌اَش این بود که نامزدها یکی از یکی بهتر بودند و همین اول شدن را سخت می‏کرد. البته اگر هم نمی‏شدم مهم نبود چون سعی خودم را کرده بودم. روی هم رفته اگر شخص دیگری اول می‏شد خوش‏حال می‏‌شدم. هرگز به امید اول و معروف شدن نباشیم. خوب است کوشش کنیم تا جلو برویم و همیشه کسانی هستند که بیش‌‏تر کوشش کرده‏اند.
* بیش از هر چیز عامل موفقیت‏تان را چه می‏دانید؟
نمی‏توانم قاطعانه بگویم؛ اما شاید عامل موفقیت‏اَم نگاه و راه مثبت و درست بود که با کمک‏‌های بی‏‌شائبه مادرم انتخاب کردم و فکر کنم این عامل در انتخاب شدن‏‌اَم خیلی مهم بوده است.
* از مادرتان نام بردید. معمولاً خانواده‏ها در موفقیت فرزندان‏شان بی‌‏تأثیر نیست. مادرتان چه نقشی در پیش‏‌رفت داشت و چه اندازه توانست شما را یاری کند؟
مادرم مهندس عمران است. از بچگی‏‌اَم با این‏‌که درگیر پروژه‏‌های کاری بود، با داشتن پرستار همیشه برای من جداگانه وقت و زمان می‏گذاشت. توجه ویژه داشت و بعدها که بزرگ‌‏تر شدم بیش‏تر در کنارم بود و راهنمایم در انجام کارها بود. بهتر است بگویم رابطه‏ای دوستانه بین من و مادرم در جریان است و با این‏که مادر و دختر هستیم اما بیش‏تر احساس دوست بودن مشاهده می‏شود. همیشه فکر می‏‌کنم که بتوانم برای او کاری بتوانم انجام بدهم. فقط به مادرم افتخار می‏‌کنم و از همین‏‌جا می‏‌بوسم‌‏اَمش.
* برای مسابقه تمرین یا ورزش‏‌های خاصی انجام می‏‌دادید؟ مربی داشتید؟
تمرین خاصی نداشتم و برای انتخاب دختر شایسته نباید کار خاصی انجام می‏‌شد. یکی‏‌دوبار با شخصی کار کردم که با دخترهای شایسته جهان کار کرده بود. سعی می‏‌کردند من را آماده کند که چگونه روی سِن بیایم و چندبار با دیگر دخترهای نامزد شده می‏‌رفتیم تمرین و یک مربی به همه‏‌ی ما نشان می‏‌داد که مراسم به چه صورت است و در روز مراسم یک سری چیزها را از قبیل حاضر شدن روی سِن و حرکت کردن و... را انجام می‏‌دادیم.
* باز هم تمایل به شرکت در miss middle east دارید؟
چون دختر شایسته شده‌‏اَم دیگر حق کاندیدا شدن ندارم و طبق روال مسابقه باید در مسابقات سال آینده در مراسم حاضر بشوم و تاج را بر سر دختر شایسته‏‌ی سال آینده بگذارم.
* به‏‌عنوان یک دختر ایرانی الاصل چه سخنی با دختران ایران دارید؟
پیام‏اَم برای دخترهای خوب و مهربان ایرانی ابتدا این است که از تحصیلات دور نشوند و سعی کنند روی پای خودشان باشند. به سلامتی‏شان بیش‏‌تر از زیبایی اهمیت بدهند. چون اول باید برای سلامتی و تندرستی تلاش بکنند بعد برای زیبایی. اگر زیبایی باشد اما از جسم و بدن ناسالم برخوردار باشند هیچ به درد نخواهد خورد. امیدوارم تمام دخترهای جهان به‌‏ویژه کشورمان ایران سلامت باشند.
* برای آینده برنامه‏‌ریزی کرده‏اید؟ ملاک‏های‏‌تان برای زندگی آینده چیست؟
برای زندگی همیشه برنامه داشتم. چون آمریکا جوری است که بچه‌‏ها از 16 سالگی وارد دنیای کار می‏‌شوند و روی پای خود ایستادن را یاد می‏‌گیرند. بنابر تخصص و استعدادی که در کارهای خاص دارند. ملاک‏های زندگی برای من خوب بودن و کمک به دیگران خیلی با ارزش است.
* لذّت‏‌بخش‌‏ترین کاری که از انجام دادن‏‌اَش احساس آرامش می‏ کنید چه‏‌کاری است؟
یکی از کارهایی که لذت می‏برم شنا کردن است و در کنار آن پیانو نواختن. بیش‌‏تر روزهای هفته ورزش می‏‌کنم و در تنهایی احساس می‌‏کنم که دوستم موسیقی است و صدای پیانو آرامشی بسیار به من می‏‌دهد. از کمک کردن به نیازمندان درون‏‌اَم بسیار آرام می‏شود.
* با این‏‌که از خانواده‏ای مرفه هستید، آروزیی دارید؟
یک خاطره‏ای قبل از انتخاب شدن‏‌اَم بگویم. یک روز خیلی کار داشتم و با ماشین رانندگی می‏ کردم. یک پیرزن ایستاده بود. اتفاقی سوارش کردم و بعد متوجه شدم ایرانی است. گذشت و بعد از اول شدن فهمیدم از دوستان مادر بزرگم هستند و برای مادر بزرگم ماجرا را گفته بود و مادر بزرگم بهشان گفته بود که نوه‌‏اَم پرند بوده است. اما آرزویی که دارم این است تحصیلات‏‌اَم تمام بشود و مهم‌‏تر از همه چیز دوست دارم همه ملّت‏‌های جهان شاد و سلامت باشند و آرزو می‏‌کنم در صلح زندگی کنند.
* موفقیت شما را در تمام مراحل زندگی آرزومندم. پایان‏بخش گفت‏‌وگو را چگونه به اتمام می‌‏رسانید؟
سپاس از شما و نشریه‏‌‌تان. تشکر از این‏که وقت‏تان را گذاشتید و تلفنی مصاحبه کردید. دوست دارم به‏زودی ایران باشم و از بیمارستان بچه‏‌های سرطانی، خانه‏‌ی سال‏مندان و... دیدن کنم. دوست دارم باز به زادگاه مادرم لرستان بیایم و هرجور بتوانم به آن‏‌جا کمک بکنم.

 

 

 

4 نظرها

 • پیوند نظر هادی هادی پنج شنبه, 17 خرداد 1397 ساعت 14:49

  سلام.من فقط میتونم بگم دم مادر و پدرش گرم ک با وجود این همه مرفه بودن اصالتشونو حفظ کردن و ب این شیر دختر هم یاد دادن...

 • پیوند نظر محبوب محبوب دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 ساعت 21:49

  من به افتخار این دختر شایسته اسم دخترم رو که در بیست اردیبهشت نود و هفت به دنیا آمد رو پرند گذاشتم ..

 • پیوند نظر مهناز مهناز چهارشنبه, 09 اسفند 1396 ساعت 17:15

  سلام.من یکی از دختران موفق روستای بزازنا هستم از هم بازیای کودکی پرند زمانی که بهمون سر میزد. پرند دوست دوران کودکی مابود که ممکنه توذهنش خاطراتی از زمانی که با نازی مادرش میومدن روستامون تو ذهنش مونده باشه. ایشون ازاقوام مابودن و گهگاهی با خانواده میومدن . پرندخیلی بچه بوده که مادیدیمش .همونموقع حمایتهای مادرش رو میدیدیم. ایشون باتوجه به حمایت مالی که از طرف مادرش میشد تلاش کردن و تونستن خارج ازکشور بمونن و به این عناوین دست پیداکنن.من بعدازسالها تو اینترنت تونستم عکسشوببینم و از اوضاعش باخبربشم. خوشحالم ازاینکه دختری از دیار لرستان و کشورم ایران، در این عرصه درخشیدن.تبریک میگم و امیداورم به هرجا رسید رگ و ریشه و اصالتش رو فراموش نکنه و حتما به زادگاهش سربزنه و در همین جا بتونه خدمت کنه. خوشحالی بیشترم ازاین بابته که تا اون سر دنیا رفته ولی فامیلیش رو مانند خیلی از ادمای تازه به دوران رسیده،تغییرنداده.خیلی ازدختران ایران زمین در مناطق محرومن که با زحمت و تلاش خوش درخشیدن و لیاقت اینودارن که به عنوان دخترشایسته انتخاب بشن اما در گمنامی مانده اند بخاطر نبود شرایط و امکانات.آفرین به تو و مادر با اصالتت.به امید دیدار.موفق و تندرست باشیدوهمچنان بدرخشید.

 • پیوند نظر ماه پری ماه پری جمعه, 13 مرداد 1396 ساعت 21:10

  سلام، من این خانوم رو کاملا میشناسم چون از بستگان هستن، مادر ایشون از بیرانوند های شهرستان بروجرد و ساکن آمریکاس بیشتر از چهل سال ولی هر دو یا سه سال یکبار به بروجرد میاد و بستگانش رو در روستای بزازنا دیدار، به فامیل ها کمک های مالی میکنه. مادر خانوم پرند، فامیلی خودش رو برای پرند انتخاب کرده البته پدر ایشون هم اصالتا لرستانی و بچه ی تهران هستش.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004