شما اینجا هستید: خانهیادداشتهمایش‌ها و نشست‌های تخصصی، مدیران و سنت‌های غلط

همایش‌ها و نشست‌های تخصصی، مدیران و سنت‌های غلط

شنبه, 04 شهریور 1396 ساعت 11:55 شناسه خبر: 2835 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

به بهانه‌ی گرامی‌داشت فردوسی حکیم در دانشگاه فرهنگیان
در اختتامیه‌ی جشنواره‌ی فجر سال گذشته ـ نود و پنج ـ ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یک حرکت درست انجام داد، و آن این بود که سخن‌رانی نکرد.

به نظرم این حرکت، شایسته‌ترین حرکتی بود که یک مدیر در سطح کلان انجام داده است. این حرکت مدبرانه در زمینه و زمانه‌ای رخ داد که به هر بهانه‌ای مدیرانِ خُرد و کلانِ تاب مستوری نداشته ، بایستی در هر نشست و همایش و گرامی داشتی، عرض اندام نموده و غمزی آلوده و آمیخته به دانشَکی از سرِ ـ به گفته‌ی آدورنو ـ « سیلِ اطلاعات معضل و پشمکیِ » این روزهای قدَر قدرتیِ میز مدیریت، بیایند و خودی بنمایانند؛ که مااینیم!! غافل که همین عشوه‌های تبالودِ مختصری آغشته به دانستن، چشم اسفندیارشان می شود ، چرا که بیش تر اوقات بد جوری خود را آن بالا، دست خالی می‌بینند و رها شده در خلأ هیچ ندانستن برای تأثیری که توقعش را دارند.
به نظر باید این عزیزان ، دهانِ شترِ لوکِ شهوانیتِ گفتن و گفتن و گفتن  . . . را لگام زنند . باید یاد بگیرند که اگر دعوت می شوند حتماً به سبب امواج صدایشان نیست . یاد بگیرند که کمی هم بشنوند . سر موقع بیایند و تا سخنان عجیب خود را به زبان آوردند به بهانه ی جلسه های واهی مکان را ترک نکنند . بیایند ـ به وقت ـ بنشینند و گوش فرا دارند و اگر می توانند لذت ببرند.
دوستان باید پی برده باشند که تأثیر سخن‌رانی ـ حتا اگر بهترین و بی‌نقص ترین باشد ـ در همان لحظه‌ی حضور است و آن هم بیش‌تر تأثیری عاطفی است و بَه‌بَه و چَه‌چَه می‌طلبد و با ترک مکان خود به خود فرو کش می‌کند. به نظرم وقت آن رسیده ـ یا نه شصت، هفتاد سالی هم از آن گذشته!ـ که این دوستان درک کنند که ماجرا و غرضِ هر همایش به همت این عزیزان بالا نشین و بالا دست به حاشیه رانده می‌شود و هدف اصلی‌اشان مبدل به کسالت و خمیازه و خستگی می‌شود. باید یاد بگیرند که تریبونِ هر نشست تخصصی را آلوده‌ی نوفه‌های بیگاه خود نکنند.

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004