شما اینجا هستید: خانهیادداشتترامپ، هوش سیاه امریکایی

ترامپ، هوش سیاه امریکایی

سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 08:35 شناسه خبر: 2963 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

شاید برخی تصور کنند رییس‌جمهور آمریکا مردی دیوانه و کودن و بی سواد است. هرچند از نظر فضایل اخلاقی و اصول و ارزش‌های انسانی چنین فردی مایه‌ی ننگ بشریت و ملت آمریکا می‌باشد ولی سیاست‌هایش کاملاً در راستای منافع حداکثری آمریکاست.


ترامپ ایران را آزموده است و می‌داند که ایران منافع »مریکا را در هر حال تامین نمی‌کند هیچ بلکه تهدید بزرگی برای منافع غرب و به‌خصوص آمریکا در منطقه است.
ترامپ می‌داند که چگونه گاوشیرده اعراب را وادار به شیردهی بیش‌تری کند و از سویی با تفرقه فارس و عرب تخاصم و نزاع و جنگ ‌در خاورمیانه را شعله‌ور سازد.
ترامپ هدفش مهار ایران و سرکوب اصلاح‌طلبان در داخل کشور است. او می‌داند که دولت اعتدال و اصلاحات و عقلانیت مدرن و حکم‌رانی مطلوب و دموکراسی و توسعه‌ی متوازن ایران موجب افزایش اقتدار ایران و زیان فاحش آمریکاست. مگر دولت ملی مصدق را هم با این سیاست‌ها سرنگون نکردند؟
او با کوبیدن برجام و ناکام نهادن برنامه‌های اقتصادی ایران و تنش‌زایی در رابطه ایران و عربستان و شکست دولت اعتدال زمینه را برای یک حکومت افراطی و تندرو و اقتدارگرای بی‌کیفیت در ایران فراهم سازد. حکومت تندروها موجب بحران‌سازی در داخل ایران و غیرعادی شدن رابطه با منطقه و جهان می‌شود.
جامعه مدنی و دولت ایران باید بسیار هوشمندانه‌تر وظریف‌تر درقبال این شیطنت‌های ترامپ ری‌اکشن نشان دهند.
ماباید برنامه‌هایی متناسب با این سیاست‌های هوشمندانه ترامپ عملیاتی سازیم و دستش را رو کنیم. ما به ملت آمریکا و مردم جهان اثبات کنیم که این شخصیتی بسیار وحشی و بی‌اخلاق و بااندیشه‌های پلید نازیستی وفاشیستی است.
ما باید با اتحاد در داخل و خارج کشور و دراز کردن دست دوستی به کشورهای عربی منطقه و حمایت از دولت ملی و عقلانی و مدرن و منتخب ملت نشان بدهیم که مانند کودتای ۲۸ مرداد در ۶۰ سال پیش در دام نقشه‌های شوم آمریکا نمی‌افتیم.
ما باید با نرمش قهرمانانه رابطه‌ی مثبت و سازنده‌ی خود را با غرب و از جمله ملت آمریکا توسعه ببخشیم و با جلب حمایت جامعه مدنی آمریکا و اروپا ترامپ را تنها و منزوی کنیم.
ماباید نشان بدهیم هوش سفید ایرانی توان خنثی‌سازی هوش سیاه آمریکایی را دارد و مومن و مسلمان کیس‌الفطن است.
خداوند متعال خیرالماکرین است و دعا کنیم ‌مکر و نیرنگ دشمنان را به خودشان بازگرداند و هیچ چیزی مانع سعادت و خوش‌بختی و بهروزی ملت عزیز ایران نشود. آمین.

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004