شما اینجا هستید: خانهیادداشتآقاي معاون توهين نكنيد! مردم گرفتارند نه سودجو...

آقاي معاون توهين نكنيد! مردم گرفتارند نه سودجو...

یکشنبه, 21 آبان 1396 ساعت 18:05 شناسه خبر: 3025 2 نظرها
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

معاونت اجتماعی قوه‌ی قضاییه گفته‌اند که سپرده‌گذاران مؤسسات مالی که سود پول گرفتند باید ضرر سود جویی خود را بپردازند!! بنا به این گفته محیرالعقول آقای معاون، بانک‌هایی که به مردم وام می‌دهند و ربا نوش جان می‌کنند و سودهای نجومی می‌گیرند سودجو هستند یا نه؟

آیا باید ضرر سودجویی‌شان را بپردازند یا نه؟ آیا ضرر سودجویی فقط مختص مردم است؟ این صحبت‌های غیرکارشناسانه باعث می‌شود که دنیا بابت سرمایه‌گذاری در ایران واهمه داشته باشد و هیچ سرمایه‌گذار عاقلی پول بی‌زبانش را به این مملکت نخواهد آورد که با اتهام سود‌جویی سرمایه‌اش را ازدست بدهد. همین برداشت‌های غلط باعث شده که ریسک سرمایه‌گذاری در ایران بالا برود. واقعاً متاسفم برای این مملکت که طبیبش از سیاست دم می‌زند و قاضی‌اش از حسابت می‌گوید و سیاست‌مدارش از عمران افاضه فیض می‌فرماید و مهندسش متخصص امر فقه است و پزشکش راوی حدیث. در کجای دنیا کسی که سرمایه‌گذاری می‌کند باید ضرر متحمل شود؟ سرمایه‌گذاری به نیت سود است یا ضرر؟ ایشان صورت مسئله را پاک می‌کنند و به جای یافتن سرکلاف گم شده و توبیخ مقصرین، سرمایه‌گذاران را متهم به سودجویی می‌کنند. به فرض که این فرضیه نادرست، درست باشد آیا سود بردن از سرمایه اشکال شرعی و قانونی دارد؟ در برنامه‌های تلویزیون و تابلوهای تبلیغاتی و روزنامه‌ها و جراید مختلف، بانک‌ها و موسسات مالی مجوز دار و بی‌مجوز تبلیغ سرمایه‌گذاری می‌کنند و مردم را به سمت سود بیش‌تر و سرمایه‌گذاری مطمئن دعوت می‌کنند اگر این کار اشکال قانونی و شرعی دارد و اگر نامش سود جویی است مقصر را در بانک مرکزی بیابید چرا مردم را از سرمایه‌گذاری می‌ترسانید؟
عقلای قوم در حال دعوت از برادران کمونیست چین و روسیه هستند، شما باکدام منطق شیعیان علوی را از سرمایه گذاری درمملکت خود می‌ترسانید؟ همین اظهار نظرهای عجولانه و غیرمدبرانه باعث شده که ایرانیان خارج از کشور از آمدن به ایران و سرمایه‌گذاری واهمه داشته باشند.
رهبری معظم انقلاب سال 96 را سال تولید و اشتغال نامید و یکی از راه‌های تولید و ایجاد اشتغال جذب سرمایه‌های سرگردان است آیا با این فتوا صادرکردن‌ها از جانب غیرمفتیان می‌توان سرمایه جذب کرد؟ آیا می‌توان تولید را حیات بخشید؟ آیا می‌توان اشتغال ایجاد کرد و فساد روز افزون را ريشه‌كن كرد؟

جناب معاون محترم! اگر نظر ندهيد كسي نمي‌گويد شما بی‌زبان هستيد!! گاهي اوقات دانايي درسكوت است. لطفاً با چنين اظهار نظرهايي، نه خلق‌الله را به جرم مرتكب نشده متهم كنيد نه اوضاع مملكت را بدقواره‌تر از چیزی كه هست بنمايانيد. اگر دنبال عقوبت سودجویان هستید پرونده‌هایی که بوی نفت می‌دهند را واکاوی کنید! سودجو در پرونده‌های بنیادشهید است که تحقیق و تفحص آن‌ها نیمه تمام ماند! سودجویی در صندوق ذخیره‌ی فرهنگیان است! سودجویی در سوآپ نفتی است! سودجویی در دانشگاه ایرانیان است! سودجویی در سوءاستفاده از اصل  44 قانون است که شرکت‌ها و کارخانجات را حراج کردند! سودجویی در پرونده‌ی بابک زنجانیست....
آن بازنشسته‌ای که ثمره‌ی سی سال تلاش خود را برای آرامش بازنشستگی درمؤسسات و بانک‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند دنبال اطمینان خاطر و آرامش آخر عمر خود هستند نه سودجویی!! چگونه آن‌ها را سودجو می‌خوانید؟
وقتی که دولت‌ها پی‌در پی در اجابت توقعات مردم ناتوانند و کسی مسؤلیت اضطراب و پریشان خاطری آن‌ها را به گردن نمی‌گیرد چاره چیست جز اعتماد به بانک‌های بی‌مجوز؟ اگر در این مملکت بازرسی و نظارت دقیق و درست وجود داشته باشد موسسات غیردولتی بی‌مجوز از خواب بانک مرکزی سرمایه ملت را بالا نمی‌کشند که اینک شما به جای هم‌دردی با ملت تهمت سودجو به آن‌ها بزنید... به جای خرده گرفتن از ملت و ایراد، تهمت سودجویی قانون از کجا آورده‌اید را پیشنهاد بدهید و تصویب کنید که هر گدازاده‌ی نوکیسه‌ی تازه به دوران رسیده ره صد ساله را یک شبه طی نکند و مال مردم مظلوم را به نام بانک‌داری اسلامی بالا نکشد و در مقابل سود صفر تا  2 درصد بانک‌های غیراسلامی، سود 20 درصد از مردم وصول کند!! مردم سرمایه‌ی خود را نزد بانک‌ها می‌گذارند چون خیالشان راحت است که دستگاه قضای مملکت بیدار است و کسی جرئت دزدیدن مال ملت را ندارد، اگر بدانند بانک مرکزی خواب است و دیگران بی‌خیال، پول خود را دربالش زیر سرشان می‌گذارند.
مردم پولشان را نزد بانک‌ها می‌گذارند تا کار کند و خودشان استراحت کنند. به فکر تدبیر و چاره‌ای برای جلوگیری از دزدی‌های فوق نجومی باشید که آبروی دین و نظام تحت‌الشعاع این دزدی‌هاست... مردم به امید بیداری شما راحت ‌خوابیدند نه این‌که مالشان را دزدان ببرند و آبرویشان را شما !!!

*تیتر یک سیمره‌ی 428 هفدهم آبان ماه 96

 

 

 

2 نظرها

  • پیوند نظر  احمد دریکوند احمد دریکوند دوشنبه, 22 آبان 1396 ساعت 01:15

    دمش گرم آقای غلامرضایی با این کلام رسا و مردانه اش

  • پیوند نظر  صادق سوری صادق سوری یکشنبه, 21 آبان 1396 ساعت 19:10

    زنده بادای مردمسلمان ارادتمند صادق سوری عضواجرائیات شهرستان وشورا بخش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004