شما اینجا هستید: خانهیادداشتسهم‌خواهی با ابزار واژه‌ها در آموزش وپرورش

سهم‌خواهی با ابزار واژه‌ها در آموزش وپرورش

چهارشنبه, 06 دی 1396 ساعت 13:10 شناسه خبر: 3163 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

فرهنگ تخریب که در پی تخریب فرهنگ و تضعیف اخلاق جمعی است این‌بار به سلاح واژه‌های مقدس پناه برد و احساسات مقدس را ابزار سهم‌خواهی خود از قدرت نمود.


نهایت ضعف یک جریان که قادر به رقابت مثبت در صحنه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیست و توان جلب اعتماد حداکثری را نداشته باشد در تخریب تجلی پیدا می‌کند. و تخریب این‌بار با بهانه قرار دادن حذف سهوی عبارتی مقدس ابزار کار و سلاح تخریب‌چیان گشت.
در این خصوص تذکر چند نکته ضروری است:
1- آموزش وپروش در کنار نهادهای دینی و خانواده جز بنیادی‌ترین نهادهای هر جامعه می‌باشد، و آن آسیب‌های بی‌شماری را در پی خواهد داشت، چرا که نتایج هرگونه تشنج در آموزش وپرورش بسیار سهمگین و غیر قابل جبران است.
2- مدیریت آموزش و پرورش برخاسته از نتایج انتخابات مردمی است که نسبت به حقوق خودآگاه و مطالبه‌گر هستند و توهین به این نهاد توهین به رای حداکثری است.
3- چگونه می‌توان مدیران ارشد سازمان آموزش وپرورش را مورد هجمه دینی قرار داد در صورتی که برخاسته از متن جامعه دینی وپرورش یافته خانواده‌های مذهبی می باشند
4- براساس حدیث امام علی (ع) آبروی مومن چون خون اوست و هرکس آبروی مومنی را بریزد گویی خون او را ریخته است. پس جای بسی تاسف است که پیروان امام علی(ع) به این مهم توجه نداشته باشند.
5- هرگونه تغییر مدیریتی در آموزش وپرورش در شرایط کنونی می‌تواند بر روند تعلیم وتربیت اثرات مخربی داشته باشد و انعکاس آن کل جامعه را دچار تشنج کند.
6- تجلی اخلاق دینی را می‌توان در عملکرد و کارنامه‌ی کاری مسئولین آموزش و پرورش ارزیابی کرد نه در اشتباهی سهوی.
لازم است درشرایط کنونی آموزش‌وپرورش را که درگیر مشکلات متعددی چون کسر بودجه، مدارس تخریبی، کمبود فضای آموزشی و ورزشی، بحران‌ها و آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان و....می‌باشد، یاری رسانیم و در صورتی که توان حل مشکلات را نداریم با درایت لازم از تخریب این نهاد  پرهیز کینم و باور داشته باشیم عواقب هر نوع آسیب در آموزش وپرورش دامن‌گیر کل جامعه می‌شود.

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004