شما اینجا هستید: خانهیادداشت«الف- میم» و دام ۵۷ درصد بهره‌ی بانکی!!

«الف- میم» و دام ۵۷ درصد بهره‌ی بانکی!!

چهارشنبه, 27 تیر 1397 ساعت 12:47 شناسه خبر: 3704 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

آن یکی گریخت و این یکی دستگیر شد و خانم (ر-الف) متهم دیگر پرونده  به دلیل کسالت در دادگاه حضور نیافت و پرونده‌ی متهم ردیف سوم آقای (م- ر) به طورغیابی رسیدگی شد. چون پرده ازسیمای مابقی این جماعت پول‌خوار برافتد، مردم از چهره‌ی نورانی و پیشانی پینه بسته‌شان بهره معنوی خواهند برد. جماعتی که سخن مشهور «برتولت برشت» را نصب العین قرار داده‌اند که؛
«دزدی از بانک کار دزدهای تازه کار است، دزدهای حرفه‌ای، بانک تأسیس می‌کنند.»


وحالا ما شرم داریم که نام الف میم را در کنار ثامن الحجج بیاوریم. صاحب این حروف مقطعه کسی نیست جز جناب مستطاب سیدابوالفضل میرلی اهل سبزوار که با تاسف ازبستگان سببی یکی از ائمه‌ی جمعه شهرستانی است و مدیریت موسسه‌ی ثامن الحجج، ریاست مجتمع کشت و صنعت دامپروری محبان امام رضا(ع) و ریاست هیئت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری "غدیر کوثر" را هم در کارنامه مدیریت رانت خواری خود دارد.
وی حدود 15 سال پیش موسسه‌ی ثامن الحجج را با سرمایه اولیه ۶۳ میلیون ریال به ثبت رساند و رفته رفته با جلب اعتماد مردم توانست بالغ بر یک میلیون نفر باسرمایه بین ۲۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان را به سرمایه گذاری نزد این موسسه سوق دهد.
سیستم معیوب شبه بانک میرعلی در ازای سپرده‌های مردم نرخ‌های سود 46  تا ۵۷ درصد را به حساب مشتریانش واریز می‌کرد واین از شگفتی‌ها ونگرانی‌های پرداخت مشکوک سودهای موسسات بانکی بود
وقتی پرونده‌ی فساد این موسسه علنی شد حدود ۴ هزار میلیارد تومان کسری داشت و دولت ناگزیر شد از جیب مردم بدهی این موسسه را به سپرده‌گذاران  بپردازد. این اقدام غیرکارشناسی و نامتعارف دولت شاید یکی از عوامل تأثیرگذار در ایجاد بحران اقتصادی و نوسانات ارزی اخیر بود.
میرعلی برای نیل به مقاصدمالی ازعنوان مقدسات برای موسسات خود بهره می‌گرفت و به کمک مؤسسه‌ی ثامن الائمه بانفوذ در دستگاه‌های مختلف و استفاده از حمایت برخی شخصیت‌های کشوری واستانی به توسعه موسسه خود ادامه می‌داد.
این اولین بار نیست که ابوالفضل میرعلی بازداشت می‌شود، وی قبلاً هم به اتهام انحراف مالی و شکایت‌های مردمی بازداشت شده بود اما عقبه‌ی سیاسی و حامیان پشت پرده‌ی وی، وفادارانه از او محافظت می‌کردند و او را از بلا و گرفتاری حبس نجات می‌دادند تا پس از این همه رانت‌خواری و مفسده‌ی مالی و غارت سپرده‌های مردم، نفس‌ها در سینه حبس شود که به راستی این دُردانه‌ی  روزگار که مردم را به خاک سیاه نشانده کیست و چرا با وجود اختلاس‌های مکرر و پول‌خواری و ایجاد اخلال در سیستم اقتصادی و بانکی کشور هم‌چنان دراَمنِ عیش به سر می‌برده است؟!

* روزنامه‌نگار

*چاپ شده در سیمره 458(26تیرماه97)

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004