شما اینجا هستید: خانهیادداشتدوچرخه‌ی کودک، ماشین چهارصد میلیونی نوکیسه پرادعا !

دوچرخه‌ی کودک، ماشین چهارصد میلیونی نوکیسه پرادعا !

پنج شنبه, 18 مرداد 1397 ساعت 23:10 شناسه خبر: 3762 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
seymare seymare

عبارت آقازاده و ژن خوب که  باب شده، به‌صورت وارونه و قلب واقعیت ارزش‌گذاری گردیده و بیش‌تر می‌توان این تیپ افراد را نوکیسگان و تازه به دوران‌ رسیدگانی دانست که به استفاده از رانت و سواستفاده از قدرت به موقعیت‌هایی دست پیدا کرده‌اند که سبق و سیاق زندگی و رفتاری آنان ناشی از خلأ و کمبودهای فراوانی است که برای جبران گذشته و کمبود این حس حقارت با جولان دادن‌های نمایشی زرق و برق‌ها وجود حقیر و بی‌ارزش خود را جار می‌زنند.

 در سخنان یکی از همین افراد با ظاهری فربه و ناترکیب به قول دکتر شریعتی«سر در آخورآباد بیت‌‌المال کرده، پهلو برآوره بانگ توحید سر می‌دهد» خزعبلات خود را در قالب این‌که «هر بی سر پایی جان دارد ولی ما پول دادیم و تا کنون ۴۰۰میلیون برای ماشین هزینه کرده ..‌‌‌..‌‌» در برابر دوربین به یاوه‌گویی می‌پردازد .

 در شرایطی که مادر یک کودک آبادانی به خاطر تامین کرایه‌ خانه، مجبور به فروش دوچرخه فرزند طفل معصوم خود می‌شود و کودک دست به خودکشی می‌زند، این فرد حقیر چه ذلیلانه رجزخوانی می‌کند.

 مسبب این مصیبت و فجایع چه کسانی هستند؟ افراد ویژه‌خوار و فرصت‌طلبی که ثروت عمومی را به غارت می‌برند و بی‌حیایی هرچه تماتر جولان می‌دهند و در این اوضاع نابه‌سامان اقتصادی که واقعاً مردم در مرارت و سختی هستند.

   یک بی‌خاصیت و مفت‌خور که پدرش در دولتین «خاتمی و احمدی‌نژاد» وزیر امور اقتصادی و دارایی بوده که مشخصاً رشد فقر و حاشیه‌نشینی و شکاف طبقاتی در جامعه امروز بر اثر روش‌ها و سیاست‌های غلط امثال پدر ایشان که در مصدر امور بودند، به‌وجود آمده، حال این‌چنین گستاخانه و وقیحانه مانور تجمل و خود برتربینی و بیماری هیستریک خود را نشان می‌دهد و گویا به یاد برده‌اند و پرده از «تظاهر» پدر مبارکشان «مظاهر» برداشته‌اند که در موقع وزارت که با موتورسیکلت به محل کار می‌رفتند، با این یاوه‌گویی‌ها، عوام‌فریبی، ریاکاری و ژست ساده‌زیستی پدر هم در گذشته ‌به خوبی نشان داده شد.

 امری که مدعیان این ژست‌ها و رفتارها متاسفانه در گذشته غارت‌ها و ضربات مهلکی بر اقتصاد کشور وارد کرده‌اند

 در شرایطی که اژدهای هفت سر فساد و اخبار هر روزه‌ی آن مردم را به تنگ آورده و خشم عمومی را دامن می‌زند  اظهاراتی این‌چنینی ریختن آتش بر خشم مردم، به‌ویژه اقشار ضعیف و فرودست جامعه خواهد بود که یقیناً امثال این پهلو برآمده‌ها را به کام خود فرو خواهد برد.

 چگونه است که با کوچک‌ترین فعالیت‌ها و یا تحرک فعالان سیاسی و رسانه‌ای و مدنی که در حوزه‌ی اثرگذاری و خیر عمومی برای جامعه هستند به شدت و قاطعیت برخورد می‌شود ولی در نقطه‌ی مقابل کسانی که این‌چنین با تبختر و از موضع بالا در این شرایط حساس، اعتماد و احساس عمومی را جریحه‌دار می‌کنند، کوچک‌ترین برخوردی صورت نمی‌گیرد.

 «العدل اساس الملک»

 بدن شک فساد و ثروت‌‌های بادآورده و شکاف طبقانی و احساس تبعیض و نابرابری و تشدید این باور در میان مردم از هر امری مهلک‌تر و خطرناک‌تر خواهد بود و اگر سرازیر شود،هیچ قدرت و عاملی نخواهد توانست توان و یارای ایستادگی و مقاومت را در برابر آن داشته باشد.

 

 

 

 

 

1 نظر

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004