شما اینجا هستید: خانهیادداشتمرا از بین ببرید اگر می‌توانید!!

مرا از بین ببرید اگر می‌توانید!!

چهارشنبه, 21 شهریور 1397 ساعت 10:03 شناسه خبر: 3831 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

بهتر است ابتدا خودم را معرفی کنم اما نه، شاید قبل از معرفی دقیق‌تر با کمی توضیح بتوانید حدس بزنید من که هستم؟
گفته شده در بین عوامل مختلفی که بر وضعیت اقتصادی یک جامعه تاثیرگذارند، من یکی از مهم‌ترین‌ها هستم. درست است که فعالیتم معمولاً ابتدا در اندازه‌های کوچک شروع می‌شود ولی خیلی اوقات روند آهسته‌ی رشد من با یک موفقیت انفجاری سرعت می‌گیرد.

آری همیشه یک نقطه عطف در زندگی من وجود دارد جایی که مردم با نمونه‌ای درشت و غیرعادی از من آشنا می‌شوند. البته شاید بدواً دچار بهت و اندوه شوند ولی کم‌کم ناراحتی خود را فراموش می‌کنند چرا که نمونه‌ی بعدی من درشت‌تر و تکان دهنده‌تر از راه می‌رسد و باعث فراموشی موارد قبلی می‌گردد.
بسیاری از اوقات این افراد و رسانه‌های مستقل هستند که باعث شهرت من می‌شوند و از این نظر به آن‌ها مدیونم اما باعث تعجب است که در ادامه وقتی موارد بزرگ‌تری از من رونمایی می‌شود متاسفانه روند معرفی من معکوس می‌شود و دیگر کم‌تر از من حرف زده می‌شود که این می‌تواند به دلیل فشار ذی‌نفعان و هواداران من باشد که ترجیح می‌دهند من دشمن کم‌تری داشته باشم و در سایه و خاموشی بمانم اما بمانم و یا این‌که شاید هستی من یادآور ناشایستگی برخی‌هاست و برای همین هم تلاش می‌کنند، وجود مرا به زیر سوال برند. برخی از شما هم به خیال این‌که با ندیده گرفتنم می‌توانید جلوی عادی شدن من در ذهن مردم را بگیرید به انکار و کوچک شمردنم مبادرت می‌ورزید اما زهی خیال باطل!
این‌قدر نمونه‌های جدید و ریز و درشت در ابعاد مختلف از من به منصه‌ی ظهور رسیده که من به یک رفتار اقتصادی عادی مبدل شده‌ام و دیگر حتا شوخی‌هایی که مردم در مورد من می‌سازند هم تکراری و بی مزه‌اند.
یکی از ابزار های ناکارآمد برای توقف من، سخت‌گیری و شدت عمل شما در برابر کاربران خرده‌پا و حتا دستگیری برخی از دوستان رده‌های میانی من است افرادی که خیلی به ندرت به مراتب متعالی من دست می‌یابند و البته دوری از ایشان حتا برای مدتی موقت نیز برای من دردآور است اما مانعی جدی برای ادامه فعالیت‌هایم نیست.
 از دیگر ابزارهای کم‌خاصیت شما نام‌گذاری‌های پی در پی برای من است که مثلاً می‌خواهید با این روش در میان انبوه نام‌ها مرا گم کرده و استحاله نمایید؛ که البته به یاری شیطان رجیم از همه‌ی این ترفندها نتیجه‌ای نخواهید گرفت حال چه پسوند «سیستمی» به نام من اضافه کنید و چه پیشوند «چند مورد خاص». چرا که بنده هر اسمی که داشته باشم، هم‌چنان غیرقابل مهار هستم و به پیش می‌رانم. می‌گویند سیستمی شدن من وقتی رخ می‌دهد که نمک مردم گندیده باشد که معنای آن را نمی‌فهمم ولی هر چه باشد گندیدن را می‌پسندم.
برای من وزیر و وکیل و عوام و خواص فرقی ندارند به نظر من هرکس برای همکاری با من استعدادی دارد بسیار شایسته است که آن مهارت را به کار گرفت. از این نظر من همه‌جا سرک می‌کشم و اتفاقاً هر جا که خود را کاملاً دشمن من می‌پندارد و ظاهراً راه را بر من بسته، برای شراکت و استخدام جذاب‌تر می‌دانم و گرنه متقاضیان همکاری کم نیستند.
احتمالاً تا کنون مرا شناخته‌اید بله خودم هستم «فساد». تعجب نکنید که این‌قدر راحت با شما صحبت می‌کنم این راحتی من ناشی از اعتماد به نفس کاذب نیست بلکه برگرفته از ایمان کامل به دوستانم است. خواستم بگویم نمی‌توانید به این سادگی مرا نادیده بگیرید و یا کوچک بشمرید. من فراموش نخواهم شد. من در ذهن دوستانم به افق‌های دورتر فکر می‌کنم، پس هستم!!

*چاپ شده در سیمره 465(21 شهریور 97)

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004