شما اینجا هستید: خانهیادداشتکی بُرد کی بُرد من نبُردم؟! آقای وزیر مسئولیت‌پذیر باشید!

کی بُرد کی بُرد من نبُردم؟! آقای وزیر مسئولیت‌پذیر باشید!

پنج شنبه, 12 مهر 1397 ساعت 10:11 شناسه خبر: 3905 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

«حدود ۲۴ میلیون یورو به اشخاصی داده شده که وجود خارجی ندارند. متاسفانه این مشکلات در وزارت صنعت، معدن و تجارت بود. ما مکاتبه کردیم بدون مجوز ما این کاغذها وارد نشود. آقای شریعتمداری نامه نوشت که خودمان داریم وارد می‌‌کنیم و مسئولیت با خودمان است و شما دخالت نکنید. این نامه موجود است.
برای آن دو نفری که حدود ۲۴ میلیون یورو برای واردات گرفته‌اند، دو پرونده‌ی قضایی تشکیل شده که هنوز به جایی نرسیده است چون اصلاً این افراد وجود خارجی نداشتند!» خبرآنلاین

اوایل این هفته بود که جملات بالا را دکتر سلطانی‌فر، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، رسانه‌ای کرد. در این وانفسا که مطبوعات با چنگ و دندان و زدن از مخارج زندگی خود، چون مریضی رو به موت روزگار می‌گذرانند، شنیدن این خبر که24 میلیون یورو برای واردات کاغذ را به دو نفر داده‌اند که اصلا وجود خارجی ندارند برق از سر آدم می‌پراند. به دیگر سخن آدم مات می‌ماند و حیران از این شلم شوربایی که در این کشور وجود دارد! چرا باید این کشور و مردمان آن به این روز بیفتند که جز پول و مادیات به چیزی دیگر نیندیشند؟! چرا برادر سر برادر کلاه می‌گذارد؟! چرا یک روز در صف خرید خودرو و دلار هستیم و یک روز در صف فروش آن‌ها؟!  به راستی ما را چه شده‌ است؟ چرا چنین سردرگم و بی‌هدف هر طور بخواهند ما را به این سوی و آن‌سوی سوق می‌دهند و می‌کشانند؟


بی‌شک حکومت در این  وضعیت نابه‌سامان کنونی مقصر است؛ از طرفی دیگر اما نباید همه‌ی تقصیرها را به گردن دولت و یا حکومت انداخت زیرا این خود مردم هستند که با ایجاد جو ناامنی و روانی به برخی فروشگاه‌ها هجوم می‌برند برای خریدن رب‌گوجه و روغن و ... اگر ما به این باور برسیم گیرم که من برنج و روغن انبار کردم، آیا در روزی که هم‌نوع و هم‌وطنم گرسنه بماند چگونه آبِ خوش از گلوی من پایین می‌رود؟
بازگردیم به بحث اصلی که دونفر خیالی 24 میلیون یورو برده‌اند و آبی رویش خورده‌اند و به ریش ملت هم خندیده‌اند! باید گفت حکومت، یا مردم را به کلی نادیده گرفته‌‌است یا به شعور آنان توهین می‌کند؟ واقعا از این خبرهای چندش‌آور مردم دیگر خسته شده‌اند؟ مدیرعامل 29 ساله‌ی شرکت سکه‌ی ثامن با همسرش از کشور گریخت، اختلاس چند میلیاردی در فلان اداره‌ یا ...  و این بار ارز اختصاص داده شده به کاغذ مطبوعات هم به یغما رفت.
وزیر صنعت باید به ملت ایران به ویژه اهالی رسانه پاسخ بدهد که دقیقاً این 24 میلیون یورو کجا رفته است؟ به استاند نامه‌ی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، از وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست می‌شود، واردات کاغذ را به ارشاد محول کنند که وزیر تاکید داشته خودشان این کار انجام می‌دهند!
این روزها در این وزارت‌خانه‌ی مهم چه می‌گذرد؟  یک‌بار در دل نیمه‌های شب 5هزارخودرو ثبت سفارش داده می‌شود اما وزارت صمت در گوش گاو و خواب خرگوشی به سر می‌برد!
با دریغ درد باید گفت، فساد و اختلاس در این کشور نهادینه شده‌ و به صورت یک‌هنجار درآمده‌است! مسئولان این نظام اگر فکری به حال این وضعیت نا‌به‌سامان نکنند  تیشه‌ به ریشه‌ی خویش خواهند زد. هیچ نیرویی به اندازه‌ی فساد آن‌هم فساد اقتصادی پایه‌های یک حکومت را نمی‌لرزاند.
وزیر صنعت باید کلیدِ درِ این وزارت‌خانه‌ی عریض و طویل را تحویل دهد و برود و از مردم پوزش بخواهد. متاسفانه این روزها زمزمه‌هایی مبنی بر این که روحانی می‌خواهد شریعتمداری را که در وزارت‌خانه صمت ناکارآمدی وی بر همگان آشکار است، برای وزارت کار به مجلس معرفی کند. باید از رییس دولت تدبیر و امید پرسید شریعتمداری مگر چه گُلی به سر صنعت و معدن زده که این بار باید سکاندار وزارت‌خانه‌ی مهمی چون وزارت کار شود؟
«حال باید دید در صورت معرفی شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی کار، آیا نمایندگان مجلس با چنین فردی که عملکرد پرانتقاد او در ‏حوزه‌ی صنعت در یک سال و نیم گذشته باعث شده بود تا خود آن‌ها آماده استیضاحش شوند، برای وزارت کار اعتماد خواهند ‏کرد؟وزارت‌خانه‌ای که بعد از روزگار ناخوشایندی که ربیعی بر آن تحمیل کرد، حالا قرار است در شرایطی بحرانی و بدتر از قبل نصیب کسی شود که از قضا تخصصی هم در آن ندارد! آیا مجلس زیر بار کسی که خود در حال پیچاندن نسخه‌اش بود و از قضا تندترین انتقادات نثارش می‌شد، می‌رود؟
آیا دولت بار دیگر با تکرار یک اشتباه، افکار عمومی را نسبت به خود دل‌زده می‌کند؟»

 

*چاپ شده در سیمره شماره‌ی 468 (1397/07/11)

 

 

 

1 نظر

  • پیوند نظر  امیر امیر سه شنبه, 17 مهر 1397 ساعت 21:56

    سلام دارم خدمت دوستان و سیاسیون عزیز
    به نظر من باز هم دولت مقصر اصلی این همه نا ملایات است
    چه عاملی باعث شده که مردم به دولت اعتماد نکنند ،؟ حقیقت امر این است که مردم اصلا به دولت اعتماد ندارند ، چون دولت نتوانسته است به درستی با قاچاق با پولشوئی با دزدی با رشوه با فساد مبارزه کند و در این خصوص بسیار ناتوان و عاجز عمل کرده ،

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004