شما اینجا هستید: خانهیادداشتانتصاب‌هایی از جنس ناامیدی و یاس/جناب آقای استاندار لطفا پاسخ دهید

انتصاب‌هایی از جنس ناامیدی و یاس/جناب آقای استاندار لطفا پاسخ دهید

شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 10:47 شناسه خبر: 3942 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

 جناب آقای دکتر خادمی، استاندار محترم لرستان! جناب‌عالی در یکی از تازه‌ترین انتصابات خود، مسئول حراست فرمانداری کوهدشت در دوره‌ی احمدی‌نژاد را به سمت بخشدار کوهنانی منصوب فرموده‌اید که فارغ از شخصیت حقیقی ایشان و فقط با تکیه بر سابقه‌ی سیاسی‌اش، نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت. این حرکت شما یا نشان از تسلیم است و یا ناآگاهی که هر دو محکوم‌اند و سوال برانگیز. چگونه می‌شود در دوره‌ای که افراد شاخص نزدیک به دولت و به‌طور روشن با دیدگاه اصلاح طلبانه، هم در منطقه‌ی کوهنانی و هم در سطح شهرستان کوهدشت بسیارند، فردی با سابقه‌ی مشخص اصو‌ل‌گرایی باید سکان‌دار مجموعه‌ی دولت در آن بخش باشد‌‌؟


اصلاح‌طلبان استان بارها و بارها و به انحای مختلف، خطرات این‌گونه حرکات را به شما گوش‌زد کرده‌اند و اگر امروز بخش اعظمی از نمایندگان استان، از جمله نماینده‌ی کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی، علناً در برابر دولت ایستاده، مخالف تصویب لایحه‌ی سرنوشت‌ساز پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم بودند، نتیجه‌ی غفلتی است که در گذشته رخ داده، شایسته نیست با این‌گونه حرکات، دوباره از همان سوراخ گزیده شویم‌. 
اگر این انتصاب و انتصابات شما برای ساکت کردن و راضی نگه‌داشتن نمایندگان اصول‌گرای استان است که باید فاتحه‌ی دولت تدبیر و امید را خواند و اگر هم از سر ناآگاهی است که باید پرسید چرا پس از یک سال و اندی هنوز نتوانسته‌اید بر اوضاع استان مسلط شوید و این موضوع تا کی ادامه خواهد داشت؟
جناب آقای دکتر خادمی! کوهدشت، زخم‌خورده‌ی دشنه‌ای است که به کودتا شبیه‌تر بوده تا به انتخابات. این مردم خاطره‌ی خوبی از دولت تدبیر و امید ندارند و شما به عنوان نماینده‌ی ارشد دولت در استان باید هم پاسخ‌گو باشید و هم مرهمی بر زخم‌های کهنه، نه نمک و زخمی تازه.
این مردم در دوره‌ی اول دولت تدبیر و امید، در حالی که تمام ظرفیت‌های موجود در کوهدشت و رومشگان بنا بر سیاست‌های نماینده‌ی کنونی مجلس شورای اسلامی، به نفع محمدباقر قالیباف هزینه شده بود، هم‌چون دوره‌ی دوم دولت، با رای بالا، به امید آری گفتند تا شاید از چنبره‌ی عده‌ای فرصت‌طلب هزار رنگ هزار نقش، رهایی یابند‌.
از هر زاویه‌ای که به این انتصاب و برخی انتصابات دیگر شما می‌نگریم، به‌جز ناامیدی و یاس چیزی دیگری در وجودمان متبلور نمی‌شود و این با شعارهای دولت محترم مغایرت دارد و یادآور این مثل است که: زهی خیال باطل.
لطفاً پاسخ دهید که با این رویه‌ای که در پیش گرفته‌اید، آیا باید به انتخابات آینده‌‌ی مجلس و ریاست جمهوری در استان خوش‌بین بود یا خیر؟ قطعاً فرمانداران و بخشدارانی که برخاسته از دیدگاه مقابل دولت و جریان اصلاحات و یا وابسته به نمایندگان اصول‌گرا هستند، نمی‌تواند به خوبی از آرای این طیف که خاستگاه عظیم مردمی دارد، پاسداری کرده و همان می شود که در دوره ی قبل انتخابات مجلس شورای اسلامی در لرستان رخ داد و امروز بیش‌تر نمایندگان ما در برابر دولت ساز ناکوک می‌نوازند.
درست است که برای توسعه‌ی استان باید دولت و مجلس هم‌سو با هم حرکت کنند، ولی آیا سکوت و انفعال در برابر خواسته‌های بی‌شمار جناحی و شخصی نمایندگان اصول‌گرای مجلس در استان و وابستگان‌شان، هم‌سویی است یا باج دادن؟
بدانید که اصلاح‌طلبی به شعار نیست و اگرچه امروز عده‌ای به نام اصلاحات و در قالب دولت تدبیر و امید جیب‌های عمیق خود را پر می‌کنند، اما این جریان ریشه‌دار و مردمی که از مشروطه تا به امروز به دنبال اصلاح روندهای نادرست سیاسی در این کشور بوده، در برابر این‌گونه اقدامات خواهد ایستاد و اجازه نخواهد داد تمامیت خواهان سیری‌ناپذیر، از سفره‌ای هر چند کوچک،که با حمایت این جریان برای مردم پهن شده، لقمه‌ای بیش از دهان خود بردارند و فریاد ما همواره بلند است حتا اگر گوشی برای شنیدن نباشد.
در پایان لازم می‌دانم به ابیاتی از سلطان سخن، سعدی، اشاره کنم که می‌فرماید:
دامن دولت جاوید و گریبان امید 
حیف باشد که بگیرند و دگر بگذارند
بوالعجب واقعه‌ای باشد و مشکل دردی  
که نه پوشیده توان داشت نه گفتن یارند

 

*چاپ در سیمره‌ی 470 (97/07/26)

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004