شما اینجا هستید: خانهیادداشتبی‌آزاری پارلمانی و برش عوام‌پسند!

بی‌آزاری پارلمانی و برش عوام‌پسند!

جمعه, 21 دی 1397 ساعت 00:03 شناسه خبر: 4147 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

بنا بر اسناد تاریخی عصاره‌ی انقلاب مشروطه تغییر عنوان مردم از رعیت به شهروند و در راس امور بودن مجلس شورای ملی با انتخاب نمایندگانی با رای و خواست مردم بود. اما با نگاهی اجمالی به ۲۴ دوره‌ی مجلس از ۲۵ شهریور ۱۲۸۵ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ نشان می‌دهد که بر خلاف آرمان مشروطه‌خواهان از ۲۴ دوره‌ی مجلس شورای ملی فقط چهار دوره‌ی انتخاباتی سالم داشتند و کم‌ترین تقلب و اعمال نفوذ سازمان‌یافته دولتی یا سایر مراجعه‌ی قدرت در آن‌ها وجود داشت و هیچ فرماندار یا بخشدار یا صاحب قدرت و ثروت به آرای مردم خیانت ننمود. با این حال به علت وجود ساختار قدرت استبدادی و مداخله بیگانگان نماینده‌های این دوره‌ها نیز نتوانستند وظایف خویش را در قبال مطالبات و حقوق مردم انجام دهند. به طوری که  مجلس اول با کودتا محمدعلی‌شاه مجلس دوم با التیماتوم روسیه تزاری و مجلس سوم با وقوع جنگ جهانی اول تعطیل شدند در بقیه‌ی دوره‌ها اکثریت نمایندگان حضور خویش را مدیون نفوذ اصحاب قدرت استبدادی و مداخله بخشداران و فرمانداران تطمیع شده می‌دانستند و غاصبانه در خانه‌ی ملت سکنی داشتند به نحوی که در دوران ۱۶ ساله سلطنت رضاشاه حتا یک لایحه‌ی دولت در مجلس رد یا با مخالفت جدی روبه‌رو نشد در دوره‌ی پهلوی دوم نیز در بعضی دوره‌ها به اندازه‌ای نمایندگان وابسته به دربار بودند که شاه گفته بود به نمایندگان تفهیم شود که در مجلس از دولت انتقاد کنند.

شرط تایید صلاحیت نمایندگان اطاعت مطلق از شاه و وفاداری به سلطنت بود. به همین علت خصوصاً از دوره ۱۷ تا ۲۴ نمایندگان به ابزاری در راستای تایید و تصویب لوایحه و طرح‌های پیشنهادی تبدیل شده بودند آخرین دوره نیز مملو از اعضای حزب دولت ساخته رستاخیز شد‌. از مهم‌ترین کارهای برخی مجالس شورای ملی رای مجلس پنجم به انقراض سلسله‌ی قاجار که در اثر سفاهت آن‌ها سرمایه ملت توسط دول روسیه تزاری و انگلیس حیله‌گر به یغما می‌رفت.

ملی شدن صنعت نفت توسط مجلس ۱۶ با تلاش‌های طاقت فرسای دکتر مصدق و هدایت و حمایت‌آیت الله کاشانی و فشار افکارعمومی، ملی شدن صنعت شیلات توسط مجلس ۱۷ و انحلال تاسف بار مجلس ۱۷ توسط دکتر مصدق که زمینه‌ساز کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ گردید.

در این باب نیز مجاهدت های دکتر مصدق و آیت‌الله کاشانی و برخی از نمایندگان هم‌سو نیز از مسیر اصلی منحرف شد و جای روسیه تزاری (بعدا شوروی) را آمریکا گرفت و انگلیس با حیله‌ی جدیدی آمریکا را در غارت سرمایه ملی شریک نمود و اکثریت وکیل الدوله‌ها در مجلس یا تماشاچی بودند یا کاسه‌لیس غارت.

به‌رغم این‌که بیشینه‌ی نمایندگان اغلب دوره‌های مجلس شورای ملی نماینده‌ی ‌حکومت بودند نه نماینده رای و خواست مردم، اما در همین مجالس آیت‌الله مدرس، دکتر مصدق و آیت‌الله کاشانی وجود داشتند که استبداد مطلق و خود رای و وابسته را رسوا می‌نمودند و همین فریادها باعث شد تا سلسله‌ی پهلوی صدای موج اول جهانی (انقلاب کشاورزی) و صدای موج دوم جهانی (انقلاب صنعتی) را بشنود و قدم‌هایی برای تغییر زیرساخت‌های علمی، آموزشی، صنعتی، اداری بردارند‌.

قضاوت درمورد کیفیت مجالس شورای اسلامی بعد از انقلابی که ملت برای پیروزی و حفظ آن بهای بسیار سنگینی را پرداخت نموده و می‌نماید، به عهده‌ی خوانندگان فهیم واگذار می‌کنم، زیرا آنان را در این مورد آگاه‌تر و اصلح‌تر می‌دانم فقط گذری کوتاه در مورد عملکرد نمایندگان استان خصوصاً دوره‌ی دهم می‌نمایم‌.

بعد از انتخابات ۷ اسفند 94 در حوزه‌ی کوهدشت و رومشگان در مسجد جماران با یکی از شخصیت‌های اصلاح‌طلب، که آن زمان مسئولیت یکی از معاونت‌های رییس‌جمهور را بر عهده داشت با تعدادی از دوستان ملاقات داشتیم در آن ملاقات در مورد کیفیت برگزاری انتخابات و رنجی که مردم از دخالت عوامل دولتی متحمل شده بودند، بحث شد ایشان بدون توجه به نحوه‌ی انتخابات او را نماینده‌ای بی‌آزار با وقار و کم‌حرف که برای دولت چالشی ایجاد نمی‌کند توصیف نمود همین شیوه توصیف توسط برخی از شخصیت‌های دیگر که با آن‌ها ملاقات شد ابراز گردید. البته استانداران و مدیران کل نیز همین مضمون را از وزرا نقل نموده‌اند.

شاید بتوان بی‌آزاری را از دیدگاه دولت‌مردان عدم مطالبه‌ی جدی حقوق مردم از دولت و وزرا تحلیل نمود زیرا آن‌جا که طی دوره‌ی هشتم مجلس حدود ۲۰۰ نماینده خواستار احداث حیاتی‌ترین خواسته مردم یعنی سد معشوره می‌شوند و طی دوره نهم این مطالبه به کف خیابان‌ها کشیده می‌شود ولی هم‌اکنون کاربری آن تقلیل یافته و آن‌هم به آینده‌ای موهوم محول شده، کارخانه‌های ذوب‌آهن، پتروشیمی، ماشین‌سازی، و سایر وعده‌ها یکی پس دیگری محو می‌شوند و به‌جای آن‌ها با حضور نماینده، استاندار و سایر مسئولین محلی کوچه‌ای در شهرکی افتتاح می‌شود! و یا در مراسم افتتاح مدرسه‌ خیرسازی که اتفاقاً هیچ نقش مثبتی در آن نداشته‌اند، شرکت می‌کنند تا بسا که برای خود نقشی بسازند!

به‌جای کارخانه‌ی پتروشیمی رییس اداره‌ی گاز، به‌جای کارخانه ماشین‌سازی رییس اداره‌ی صنعت و معدن، به‌جای کارخانه‌های تبدیل محصولات باغی و دامی، رییس جهاد کشاورزی، به‌جای وضع قوانین برای ارتقای شان فرهنگیان، مدیرکل و روسای اداره‌ی آموزش و پرورش عزل و نصب می‌شوند. صدور این ابلاغ‌ها برای دولتمردان بسیار سهل‌تر از احداث آن کارخانه‌ها و سدهای اشتغال‌زا و تحول‌آفرین است و باید هم آن نمایندگان محترم از طرف دولت مکرمه بی‌آزار توصیف شوند. البته این بی‌آزاری و تنزل مطالبات مردم خاص یک دوره نیست و در دورهای دیگر هم سابقه داشته است. بنده شاید این قسم وکالت و نمایندگی را مقصر نمی‌دانم بلکه بعضی از مردم و خصوصاً بعضی از فعالان سیاسی را مقصر می‌دانم که بعد از هر تغییر مدیریتی جار می‌زنند، نماینده‌ی عجب برش و نفوذی در هئیت حاکمه دارد! که مدیران را یکی پس از دیگری سرنگون و جایگزین می‌نماید!

اولاً ای کاش این واژگونی‌ها و انتصابات در جهت شایسته‌سالاری بود نه ارادت‌پروری و سواستفاده از حوایج مردم.

دوم، ای کاش مطالبات مردم از حد خواسته‌های شخصی و اکثراً تحقق‌ناپذیر به مطالبات عمومی تبدیل می‌شد و برش نماینده برای واژگون‌سازی مدیران در جهت آزار دولت و وزیران برای سرمایه‌گذاری اشتغال‌زا تغییر می‌یافت. یکی از دوستان تعریف می‌کرد که نماینده‌ای از استان‌های دیگر برای تغییر مسیر راه‌آهن به حوزه‌ی انتخابیه‌اش دولت را تهدید به خودسوزی کرده بود. ای کاش بعضی از نمایندگان استان ما به‌جای تهدید وزیری به استیضاح برای سرنگونی مدیر یا مدیرکلی دولت را برای احداث سدی یا کارخانه‌ای تهدید می‌کرد. به صورت جمله معترضه فراموش نمی‌کنم زمانی که قم‌رود که سر منشا آن از لرستان است (و هیچ وجه تسمیه‌ای برای نام آن نمی‌یابم) افتتاح شد، سیمای مرکز استان بساط ساز دهل برپا نموده بود. شاید ریشه در سلحشوری و مهمان‌نوازی ما دارد‌. و یا زمانی که به دلایل غیرعلمی احداث کارخانه بزرگ پتروشیمی از لرستان به استان مرکزی انتقال یافت تهدید جدی از نمایندگان استان طنین‌انداز نشد‌.

اما جان کلام این نوشتار این است که تا ساز و کاری برای انتخاب نمایندگانی که عصاره‌ی فضایل ملت و منتخب حقیقی آن‌ها باشند فراهم نشود و تا دیدگاه مردم نسبت به جایگاه و وظیفه نمایندگان متحول نشود و مطالبات جنبه‌ی عمومی پیدا نکنند و نمایندگانی را برش‌دارتر بدانند که مدیران بیش‌تری را سرنگون نمایند و نمایندگان به‌جای وضع قوانین برای رشد مناسب تولید ناخالص ملی و به‌دنبال آن زندگی بهتر برای همه‌ی افراد، بیش‌تر در فکر واژگونی مدیران برای افزایش شانس پیروزی در دور بعدی باشند وضع به همین منوال امتداد خواهد داشت و با تغییر شخص توفیر و جهشی نصیب نخواهد شد.

 

«إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِم»                  

 

سیمره‌ی 480 (1397/10/15)

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004