شما اینجا هستید: خانهیادداشتسیمره در ایستگاه پانصدم

سیمره در ایستگاه پانصدم

یکشنبه, 06 مرداد 1398 ساعت 11:47 شناسه خبر: 4521 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عبدالرضا فریدزاده / سیمره عبدالرضا فریدزاده / سیمره seymare

پانصد شماره دوام آوردن یک نشریه آن‌هم از نوع غیروابسته و نابرخوردار از حمایت‌ها و رانت‌های خاص و دارای گونه‌ای خط‌مشی که «صاحب‌اختیاران اندیشه» را خوش نمی‌آید، کاریست بس دشوار که از سویی به دانش دقیق روزنامه‌نگاری و رویکرد و منش مستدل و معتدل حقیقت‌گرا نیاز دارد و از دیگر‌سو به دنده‌ی قرص و اراده‌ی مستحکم که نوع مرغوب این هردو نزد «سیمره‌ای‌ها» از مدیرمسئول و سردبیرش - دکتر کیانوش رستمی چهره‌ی خوشنام ژورنالیسم لرستان با وجهه‌ای سراسری- گرفته تا یکایک همراهان و همکاران گرامی وی در زمینه‌های مختلف، یافت می‌آید.

 

سیمره، آسان به ایستگاه پانصدم خود نرسیده، پیچ و خم‌ها و نشیب و فرازها و بحران‌هایی را تجربه کرده است که می‌توانستند سبب توقفش در نیمه‌راه شوند، و امروز در همین ایستگاه باید بار دیگر با دسته‌گل به استقبالش شتافت و به آن تبریک و تهنیت گفت که توانسته است آن‌همه را با موفقیت و سرفرازی و با خوشنامی و حفظ شهرت به حق‌گویی و حق‌طلبی پشت سر بگذارد.

با آن‌که حوزه‌ی توزیع سیمره استان‌های غربی و جنوب‌غربی است (استان‌هایی که به همت مدیران رتبه‌های نخست فقر و بیکاری و خودکشی و اعتیاد و سایر معضلات اجتماعی را دارند و گویی هرگز قرار نیست از این سکوهای بی‌افتخار فرود بیایند؛ استان‌هایی که پرداخت وجه یک روزنامه برای اکثریت مردمشان سنگین است) این نشریه‌ی ارزنده روز به روز بر گستره‌ی خواهندگان و خوانندگان خود افزوده است.

رشد بی‌مهار و بی‌بند و بار رسانه‌های مجازی و بحران‌هایی چون بحران کاغذ و نوسانات شگفت‌انگیز در نظارت و ممیّزی در دوره‌های مختلف که بسیاری از نشریات کاغذی را حتا آن‌دسته که از حمایت‌های ویژه بهره‌مندند با مشکلات متعدد و حتا توقف انتشار مواجه کرده‌اند نیز خوش‌بختانه نتوانسته‌اند ناگوارترین تاثیر - یعنی خستگی از چالش مدام و دست شستن از آن - و بدتر از آن: تغییر روش و منش را بر سیمره و سیمره‌ای‌ها بگذارند. این‌گونه است که اکنون، نگارنده به عنوان کسی که از اولین شماره‌ها افتخار هم‌گامی با این نشریه‌ی وزین و ارجمند را، هرچند با گام‌هایی کوتاه و ناتوان، داشته است با حسّی سرشار از شادی و سرفرازی پانصدمین شماره را پیش رو نهاده، ورق می‌زند و به اسامی یکایک گردانندگان و همراهان آن صمیمانه سلام می‌کند و به همگی «خدا قوّت» می‌گوید.

یقین دارم که فردا و فرداها، تاریخ ژورنالیسم میهن عزیزمان به «سیمره» به عنوان یکی از درخشان‌ترین نشریات از حیث فرم و محتوا و مشی و منش، اشاره‌‌‌ی تاکیدی خواهد داشت.

با آرزوی شادی، تندرستی و موفقیت جناب دکتر رستمی عزیز و همه‌ی همکاران ارجمندش، و با امید استمرار و افزون‌تر شدن موفقیت‌های سیمره در سطوح ملّی و بین‌‌‌‌المللی، که کم نبوده، و موجب افتخار لرستان و لرستانی‌ها بوده‌اند.

 

*چاپ شده در شماره‌ی 500 سیمره(1398/04/29)

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004