شما اینجا هستید: خانهیادداشتالشتر را دریابیم

الشتر را دریابیم

جمعه, 23 اسفند 1398 ساعت 11:28 شناسه خبر: 4965 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محسن رستمی محسن رستمی سیمره

شیوع و گسترش ویروس کرونا از آن چه تصور می‌شد،رشد فزونی گرفته و جای‌جای میهن را درگیر و گرفتار خود کرده و در بعضی از مناطق شرایط  به وضعیت قرمز و حادی رسیده است‌. از سویی دیگر اقلام بهداشتی و ضروری که وسایل و ابزارهای محوری و اساسی برای پیش‌گیری و مبارزه با این پدیده شوم است، آن‌طورکه ‌باید در دسترس همگان قرار نمی‌گیرد.

به سختی می‌توان برای تهیه بعضی از این اقلام به‌ویژه ماسک و دست‌کش‌ اقدام کرد؛ البته در این مورد  با  تبلیغات پرو پاگاندا و فراوان مسئولان امر مواجه بوده و به شدت این گزاره را می‌شنویم که همه‌چیز خوب است، جای نگرانی نیست و تمام امور تحت کنترل و رضایت بخش است .

ولی واقعیت ماجرا و زیرپوست شهر حکایت از وارونگی و خلاف واقع بودن گفته‌های آقایان را نشان می‌دهد که از روز اول شروع  ماجرای ویروس تا کنون در سطح داروخانه‌های  شهر ماسک به ندرت یافت می‌شود و آرزوی داشتن یک ماسک در این شرایط و اوضاع به رویا تبدیل شده‌است تا جایی که مردم  به صورت خودجوش و ابتکاری اقدام به تهیه ودرست کردن ماسک  نموده‌اند.

 به لحاظ گستردگی این ویروس موذی تا کنون آن‌چه که قابل رویت و استناد است به گفته‌ی مسئولان استان شهرهای  خرم‌آباد و الشتر  بیش‌ترین بیماران را به نسبت بقیه شهرستان‌های استان داشته‌اند که خوش‌بختانه در بعضی نقاط دیگر و یک شهرستان وضعیت سفید و رضایت‌بخش می‌باشد و شاهد رسوخ و نفوذ ویروس کرونا در این مناطق  نبوده‌ایم  که جای شکر  وجود دارد که حداقل کل استان در سطح وسیع  درگیر در این ماجرا نشده و جا دارد که مسئولان امر با تدابیر و تمهیدات صحیح و کارشناسی و اقدامات لازم و مقتضی شرایط و اوضاع در این شهرستان‌ها هم‌چنان تحت کنترل و عادی باشد. 

ولی متاسفانه در مناطقی دیگر از استان خبرهای خوبی به گوش نمی‌رسد. اوضاع و شرایط انتقال و گسترش آن در شهرستان الشتر خیلی خوب نیست ‌و شاهد پیشرفت این بیماری کشنده در میان مردم هستیم که جای بس نگرانی و اضطراب وجود دارد که خدایی نکرده وضعیت در شهرستان سلسله از کنترل خارج شود و به یک اپیدمی فراگیر تبدیل شود و جان مردم نجیب وخون‌گرم  الشتر از این  بیش‌تر درمعرض  خطرباشد و نباید فراموش کنیم که الشتر از شهرهای مهم و تاثیرگذار استان در عرصه‌های گوناگون  است و مهد فرهیختگان و نام‌آوران بزرگی در عرصه موسیقی، شعر و ادبیات بومی از گذشته تا کنون می باشد که مایه فخر و مباهات استان هستند و پیوندی عمیق و ناگسستنی میان مردمان این  دیار با سایر مناطق استان وجود دارد. و رنگین کمانی زیبا از مودت و برادری از گذشته‌های تاریخی در شادی‌ها و سختی‌ها در میان استان حاکم بوده ودر شرایط‌ سخت همواره در کنار هم بوده‌اند و با هم‌دلی و هم‌فکری از همه‌ی مشقت‌ها و رنج‌ها سرافرازانه عبور کرده‌اند و در این برهه‌ی حساس نیز به تاسی از گذشته می‌طلبد که یاریگر و غم‌گسار هم‌دیگر باشیم و خدایی نکرده بر زخم‌های به‌وجود آمده نمک نپاشیم که به دور از مروت و جوان‌مردی است.

 الشتر زیبا، پاره‌ی تن لرستان عزیز است که سراب‌ها و چشم‌ساران بی‌نظیرش حقیقتا اغواگر و نشانه و جلوه‌ای از حیات، جوشش و امید است که چشمان هر ناظر ومسافری را به سوی خود جذب می‌کند و این شرایط سخت هم خواهد گذشت و  برهمگان به‌ویژه تمامی مسئولان استان فرض و واجب است که  با قدرت و بسیج امکانات به‌ویژه در تهیه  لوازم بهداشتی و مراقبتی که از نیازهای فوری و اورژانسی و مطالبه هم‌تباران الشتری می‌باشد در اسرع وقت اقدام نمایند و به یاری آنان بشتابند.

 بدون شک نهادها، انجمن‌ها و تشکل‌های مدنی  بسیاری در مرکز استان هستند که از این آمادگی و قدرت برخوردارند که در صورت صلاح‌دید و نیاز به‌ مساعدت و حضور آنان در جهت یاری‌ به الشترهای عزیز با تمام قدرت و توان خویش به کمک آنان بشتابند‌‌. مردمان الشتر بدانند و آگاه باشند که همه‌ی مردم استان با تمام وجود در کنار آنان هستند و از هر اقدام و عملی که در جهت کاستن از مرارت و رنج آنان باشد کوتاهی نخواهند کرد و شرایط حساس و خاص مربوط به این ویروس است که متاسفانه قدرت عمل و واکنش را از مردم استان در جهت هم‌دردی و دستگیری از برادران و خواهر مان در الشتر سلب کرده وگرنه با تمام وجود مردم در اقصی نقاط استان در خدمت آنان می‌بودند و از هیچ کمکی مضایقه نمی‌کردند. مسئولان امر و دست‌اندرکار در امر مبارزه با این بیماری به خوبی می‌دانند که الشتر محتاج به رسیدگی به صورت  اورژانسی است...

 الشتر را باید دریابیم!

الشتر فرزند برومند وافتخارآمیز لرستان است،

امری که همگان بر آن معترف و آگاهند .

پس تا دیر نشده به یاریشان بشتابیم !

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004