شما اینجا هستید: خانهیادداشتجناب «محمودصادق طبری»

جناب «محمودصادق طبری»

چهارشنبه, 04 تیر 1399 ساعت 09:49 شناسه خبر: 5250 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
الهام خوشنام‌وند الهام خوشنام‌وند سیمره

در ذهنم مرتب مرور می‌کنم از اول تا این‌جا را که تو با لباس زندان، روبروی قاضی نشسته‌ای درحالی‌که او را با به رخ‌کشیدن دوستان نفوذمندت به هیچ می‌گیری و فکر می‌کنم از سال‌ها پیش که شروع کرده‌ای، با دست‌های پرتوانت چه کارها که چاق نشده، چه حق‌ها که ناحق نکردی و چه زندگی‌ها که به انتظار عدالتی که مجری‌اش بوده‌ای به باد فنا نرفته است!

 

در خیالم دنبال زاویه‌ها می‌گردم. هرچه بیش‌تر وامی‌کاوم، بیش‌ترحس می‌کنم یک جای کار می‌لنگد. نمی‌شود این همه مدت در سازمانی که قاعدتاً باید یکی از قوی‌ترین سیستم‌های اطلاعاتی و نظارتی را داشته باشد؛ خانه، ویلا، زمین و پول به نامت رد و بدل کنند و کسی خبردار نشده باشد. نمی‌شود پرونده‌ات با این حجم از فساد، متهم درجه ده و دوازده داشته باشد اما خودت، متهم ردیف ۱۰ و ۱۲ هیچ پرونده‌ی دسته بالاترِ مطلعی نباشی!

آیا هیچ‌وقت حق‌باخته‌ای نزد مقام‌های ارشدت زبان به اعتراض نگشود تا آن‌ها هم پیگیری کنند که در زیرِ دست‌شان، در اتاق بغلی‌شان چه در جریان است؟ آیا این توجیه نمی‌کند که همه برادروار بر این سفره نشسته بوده‌اید و با دوستان محفلی، "نصفی من- نصفی تو" تقسیم کرده‌اید که این همه سال صدای این ساز ناکوک را کسی نشنید؟ و اگر کسی خارج از مجموعه‌ی شما کوچک‌ترین گرایی از سفره‌ی پنهان داد، به شدیدترین حالت ممکن، منکوب شد.

تو از سال‌های سال پیش، از دوران "محمود طبری" شروع کردی تا رسیدی به "صادق طبری" و در تمام این مدت طولانی، عدالت را، اعتماد مردم به عدالت را ویران کردید با همپالگی‌هایتان در حالی که هیچ عقل سالمی نمی‌پذیرد پرونده‌ی مفتوح کنونی، تمام ماجرا باشد. چه، روسایت "تو" بوده‌اند وقتی از زد و بندها و حق‌کشی‌هایت خبر داشته‌اند و کاری نکرده‌اند و "تو" بودند اگر هم در بی‌خبری به سر برده‌اند. - که قطعاً این فرضیه دوم پذیرفتنی نیست-

این روزها که فساد بخش‌هایی از دستگاه قضایی کشور، حرمت قانون و عدالت را به باد داده، اگر بگوییم همه در برابر قانون برابریم، بیش‌تر به یک شوخی تلخ می‌ماند.

وقتی تو به عنوان قاضی و کارچاق‌کن، میلیاردها میلیارد می‌گیری تا حقی، ناحق شود و آن‌گاه با افتخاری مهوع در محضر همان قانون به دوستانی فاسد می‌نازی که نمی‌دانم در ازای کدام لطف حاضرند "کل لواسان را به نامت بزنند"!

خنده‌دار است صحبت از عدالت، وقتی تو را به عنوان خطی از وسط داستانی بلند به میدان قضاوت می‌آورند در حالی‌که کل این ماجرا، کتابی قطور است که تو حتماً جزئی ناچیز از آنی! حذف پاراگراف تو از این کتاب، بدون بررسی فصل‌های بی‌شمار بالا و پایین، فقط آن را گنگ‌تر می‌کند.

این روزها لباس "عدالت" مثل خیلی واژه‌های قیمتی دیگر، به تن نحیفش زار می‌زند که، امثال تو از اعتبار انداخته، بی‌حرمتش کرده‌اید. با وجود این، اگر چنگال همان ماده و تبصره‌هایی که شماها به سخره‌شان می‌گیرید، بالاترهایت را به محکمه بکشانند - چه زنده و چه مرده - و از شما تقاص آن همه زندگی که ناحق‌تان نابودشان کرده را بگیرد، می‌توان امید داشت مردمِ به هیچ‌انگاشته‌شده در قاموس‌تان، امیدوار و آبروی برباد رفته‌ی قانون احیا شود وگرنه دوام نظام با این همه حرز محافظت‌کننده‌ی تیمی که سرسلسله‌ی فسادهای باورنکردنی در دستگاه‌های مختلف‌اند، به هیچ‌وجه ممکن نخواهد بود.

وقتی بنیانگذار نظام از حفظ آن ولو به قیمت جان امام زمان سخن می‌گوید؛ جان هیچ فرزند و برادر و دوست فاسدی بر جان امام زمان ارجح نیست چون استثنایی بر این گفته قید نکرده‌اند. برای حفظ آن‌چه از اعتبار نظام باقی مانده، به زیرکشیدن بالاترین مقام‌های فاسد بدون توجه به موقعیت و شبکه‌ی عنکبوتی وابستگی‌های پیچیده‌ی خانوادگی آن‌ها، پس‌گرفتن اموال عمومی، باز کردن مجدد پرونده‌هایی که با این حجم از فساد مختومه شده‌اند و احقاق حقوق از دست‌رفته‌ی مردم، احیای نهادهای نظارتی و اطلاعاتی قدرتمند مستقل در سازمان‌هایی که با حق و جان مردم ارتباط دارند و در نهایت، مجازاتی در خور جرمِ اتفاق‌افتاده برای تمام عوامل از بالاترین تا پایین‌ترین رده، شاید بتواند تن زخم‌خورده و رنجور این‌روزهای دستگاه قضا را احیا کند و قوت ببخشد.

گرچه مدت‌هاست ما دیگر بی‌صبرانه منتظر هیچ اتفاق غافل‌گیرکننده‌ای نیستیم اما به وضوح و بی‌واهمه می‌دانیم که تو "محمودصادق طبری" هستی با تمام متعلقاتت و باید با تمام تیم وابسته‌ات محاکمه شوی تا حق قانون، از فساد افسارگسیخته‌ات گرفته شود.

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004